Чому повітря в Сараєві — одне з найбрудніших у світі?
У Сараєві опалюють переважно вугіллям і дровами. Місто оточено горами, і смог затримується в низовині.
У Сараєві опалюють переважно вугіллям і дровами. Місто оточено горами, і смог затримується в низовині.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 290 днів. За цей час ми опублікували 26249 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Минулого тижня столиця Боснії і Герцеговини посіла перше місце за забрудненням повітря, рівень якого сягнув майже 500 у рейтингу Air Quality Index.
У Сараєві скасовували авіарейси через густий смог. Влада оголошувала надзвичайний стан, що передбачав, зокрема, заборону на рух автомобілів із двигунами стандарту Euro 3 та призупинення брудних виробництв. Крім того, офісних працівників закликали тимчасово працювати з дому, а автомобілістів — пересісти на громадський транспорт.
«Нестерпно. Задушливо, особливо для тих, у кого слабке серце. Мені важко дихати і говорити», — розповіла Euronews місцева пенсіонерка Хайра Субашіч.
Інша жителька каже, що всередині квартир із зачиненими вікнами, — як рекоментувала робити влада, — ще гірше, ніж на вулиці, бо працює опалення, і повітря стає сухим, бракує кисню.
У Сараєві опалюють переважно вугіллям і дровами, як і в інших містах регіону. Через це повітря особливо брудне взимку.
До того ж, місто оточено горами, і смог затримується в низовині. Ситуацію ускладнюють невдале містопланування, будівництво багатоповерхівок і надмір старих автомобілів.
За даними міжнародних організацій, щороку від хвороб, пов’язаних із забрудненням повітря, у чотиримільйонній Боснії і Герцеговині помирає приблизно 3,3 тисячі людей.
Ось відео AFP 2015 року, яке показує, що проблема з повітрям у Сараєві існує вже довгий час.
Влада давно обіцяє покращити екологічні стандарти, які відповідатимуть прагненню членства в Європейському Союзі, та насправді мало що робиться.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті