Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 294 днів. За цей час ми опублікували 26281 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Контролери не мають права блокувати валідатори в громадському транспорті, повідомив адвокат Сергій Старенький телеканалу КИЇВ24.

Днями про випадок, коли контролери заходили на зупинці й відразу блокували валідатори, розповіла киянка у спільноті «Пасажири Києва». Таким чином, ті, що зайшов на зупинці, не мали часу оплатити проїзд.

«Їхала з дитиною автобусом №103, відразу за нами зайшла контролер, яка зачинила валідатори. Змоги заплатити QR-квитком, зрозуміло, що не вийшло, — розповіла жінка. — Контролер почала мені казати, щоб я сплачувала штраф, або вона викличе наряд, і їм я вже сплачу 1900 гривень. Штраф оплатила моя дитина».

За словами адвоката Старенького, контролери також не мають права перевіряти наявність проїзного квитка під час зупинки — лише під час руху транспорту.

Згідно з правилами перевезень у пасажирському транспорті, єдиними правами контролерів є перевірка квитків під час руху і прикладання квитка пасажира до засобу контролю. Пасажир, зі свого боку, має право надати контролерам пояснення, а ті — ці пояснення врахувати.

Виписаний штраф, наголошує він, варто оскаржувати в суді. Для цього слід зберегти квитанцію про оплату.


Штраф за безквитковий проїзд у громадському транспорті Києва зараз становить 160 гривень. Ця сума залежить від тарифу на одноразовий квиток, який є найдешевшим серед європейських столиць. Натомість вартість місячного проїзного (1300 гривень) — найвища у співвідношенні до вартості однієї поїздки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button