Дві третини українців не змогли б навіть орендувати інше житло у разі втрати власного
У разі втрати житла лише 17% українців і українок, опитаних Cedos, змогли би придбати або орендувати інше.
У разі втрати житла лише 17% українців і українок, опитаних Cedos, змогли би придбати або орендувати інше.
У разі втрати житла 2% українців і українок, опитаних Cedos, змогли би придбати інше, ще 15% змогли б орендувати.
42% респондентів сказали, що не змогли б забезпечити себе іншим житлом самостійно і не знають, що робити у такому випадку. Ще чверть могла би тимчасово переїхати до родичів чи знайомих.
Нараз 79% українців із вибірки дослідження мешкають у власному житлі. 14% опитаних орендують. Проживання у власному житлі більше поширене серед жителів сіл і літніх людей, а в орендованому — серед молоді в містах.
Протягом 2021–2024 років, після початку повномасштабної війни, більше людей стали проживати в орендованому житлі, зазначають дослідники.
42% опитаних витрачають на житло понад третину свого доходу.
Орендарям нерідко доводиться економити на їжі або одязі, щоб оплатитити житло. Серед групи, старшої за 60 років, на харчуванні економлять 65%.
Економити доводиться навіть тим, хто має житло у приватній власності, — щоб оплатити комунальні послуги та інші витрати.
Польовий етап опитування провів Київський міжнародний інститут соціології у вересні-жовтні 2024 року методом телефонних інтерв’ю. Загалом було опитано 2019 респондентів.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті