В Ірпені за 30 млн грн відкрили першу в Україні лінію з переробки відходів легкої промисловості
Кожен українець щороку викидає 15-20 кг текстилю відходів.
Кожен українець щороку викидає 15-20 кг текстилю відходів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 193 днів. За цей час ми опублікували 25529 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Заступник голови Комітету Верховної Ради з економічного розвитку Дмитро Кисельовський повідомив, що в Ірпені, недалеко від Покровського парку, запустили першу в Україні лінію з переробки текстильних відходів. Проєкт Re:inventex наразі вона працює в експериментальному режимі та здатен переробляти до 2500 тонн відходів на рік.
У нього інвестували 30 мільйонів гривень, із яких вісім мільйонів — державний грант на підтримку підприємств переробної промисловості.
Обладнання з Іспанії та Італії «розволокнює» залишки тканин, які утворюються у великих обсягах під час виробництва одягу та постільної білизни. Це дозволяє повторно використовувати матеріал для виготовлення пряжі та нової тканини.
Загалом до 10% сміття в Україні — це текстильні відходи, а кожен українець викидає 15-20 кг такої продукції щороку. Тому як зазначає, команда проєкту їх мета — перетворити текстильні відходи на нові можливості й впровадити циркулярну економіку.
Нагадуємо, що в Україні планується запустити систему торгівлі квотами на викиди парникових газів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті