На площі Каталонії в Парижі висадили ліс: фото до і після
Заради лісу довелося демонтувати гранітний фонтан, збудований у 1980-х польським євреєм Шамаєм Хабером.
Заради лісу довелося демонтувати гранітний фонтан, збудований у 1980-х польським євреєм Шамаєм Хабером.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 195 днів. За цей час ми опублікували 25544 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У 2019 році голова Парижа Анн Ідальго презентувала проєкт перетворення кількох площ на «міські ліси». Одним із втілених проєктів стала площа Каталонії у 14-му окрузі.
Центр площі займав великий гранітний фонтан, збудований у 1988 році скульптором польсько-єврейського походження Шамаєм Хабером. Він створив ілюзію, що вода тече до вищого краю похилої поверхні. Останні роки фонтан не працював.
Узимку 2023-2024 року фонтан демонтували і на його місці висадили 470 дерев, що утворили ліс площею понад чотири тисячі квадратних метрів. Спадкоємці виступали Хабера проти демонтажу фонтану. Мерія Парижа залишила згадку про скульптора, назвавши алею на площі його іменем.
Ділянку, на якій висаджено дерева й кущі, підняли на 1,20 метра над рівнем площі, щоб візуально відмежувати від проїжджої частини.
Для озеленення використали види, типові для цього регіону Франції та стійкі до змін клімату: дуб кам’яний, дуб пухнастий, клен французький. Приблизно половина були саджанцями двох-чотирьох років, інші половина — великі дорослі дерева. Згодом дерева розростуться, і ліс стане ще вищим у густішим.
Площа Каталонії названа на честь каталонського архітектора Рікардо Бофіля, який спроєктував ансамбль будинків на цій площі. У цьому матеріалі можна подивитися на фантастичний зелений замок, який Бофіль створив із закинутого цементного заводу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті