Під Києвом будуватимуть автономне місто з вертикальною 40-метровою теплицею в центрі (проєкт)
Очікується, що будівництво міста закінчать у 2040-вих.
Очікується, що будівництво міста закінчать у 2040-вих.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26235 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
KUDIN architects та YOD Group на Премії Національної Спілки Архітекторів України 2024 року представили свій проєкт автономного міста під Києвом з вертикальною 40-метровою теплицею в центрі.
Проєкт міста, яке базуватиметься на моделі економічного кластера, розмістили у соцмережах Національної спілки архітекторів.
Місто буде розташовано за сім кілометрів від Києва, поруч із трасою М-06, Київ-Чоп. Зі сходу ця ділянка межує з селом Дмитрівка, а з заходу — з мішаним лісом. Будівництво проєкту VLASNE MISTO вже стартувало і розраховане на 16 років.
Планується збудувати понад 900 приватних будинків, 940 блок-хаусів та від 18 500 квартир у квартальній забудові міста. Тобто у місті зможе проживати майже 47 000 жителів.
Важливим елементом концепції міста є сектор Vlasne Agro, який складатиметься з сучасних тепличних комплексів, серед яких особливу роль відіграє вертикальна теплиця.
Це унікальна 11-поверхова будівля з зоною вирощування — 8000 м2, заввишки 42 метри. І очікується, що вона даватиме від 600 кілограмів свіжої продукції щодня. На першому поверсі розмістяться тематичні бари, а на даху — оглядовий майданчик на все місто.
У конструкції теплиці комбінуватимуться дерево, бетон та скляний фасад. Головний елемент — другий кліматичний шар із прозорих елементів та сонячних панелей, що генеруватиме 1300 МВт/рік.
«Ця теплиця ніби сучасний маяк, що вказує шлях. Колись у містах ці функції виконували дзвіниці — давали людям відчуття безпеки та орієнтир у просторі. Сьогодні таку роль виконує ця будівля: вона символізує продовольчу незалежність та сталість екосистеми міста», — зазначає команда проєкту.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті