Мозаїка Алли Горської «Вітер» вже почала осипатися і вкрилася тріщинами (фото)
Ця мозаїка є пам’яткою подвигу митців-шістдесятників.
Ця мозаїка є пам’яткою подвигу митців-шістдесятників.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 202 днів. За цей час ми опублікували 25599 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фахівці КЗ «Центру консервації предметів археології» оглянули мозаїку та виявили, що деякі її фрагменти осипалися, а на самій стіні з’явилися невеликі тріщини, які видно на фасаді.
На стан мозаїки вплинули її вік — майже 60 років, а також можливе зсунення ґрунту через активну забудову поруч із рестораном. Додаткове дослідження допоможе оцінити міцність і стійкість конструкції.
Мозаїка «Вітер» розташована в Києві за адресою: проспект Глушкова, 11. Огляд та розробка плану її збереження відбуваються в межах підготовки департаментом охорони культурної спадщини КМДА документів для підписання охоронного договору з власником будівлі.
У договорі визначать умови використання пам’ятки, терміни та види робіт із консервації, реставрації, або ремонту, а також інші заходи для її збереження.
В Центрі консервації предметів археології кажуть, що мозаїка – «це пам’ятка подвигу митців-шістдесятників і зразок сучасного переосмислення народного мистецтва».
Нагадуємо, що, за словами живописця Бориса Плаксія, Алла Горська створювала мозаїку в непростих умовах. Це була холодна пізня осінь, йшли сильні дощі, а потім настали морози й вітри. Уже за пів години роботи з цементним розчином руки ставали жорсткими, наче граблі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті