Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 201 днів. За цей час ми опублікували 25591 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: flickr.com/photos/gageskidmore

Президент США Дональд Трамп заявив, що цього тижня планує скасувати впровадження паперових соломинок для напоїв.

«ПОВЕРНЕННЯ ДО ПЛАСТИКУ!» — написав Трамп великими літерами у соцмережі Truth Social.

Адміністрація його попередника Джо Байдена планувала відмовитися від одноразового пластику на федеральному рівні до 2035 року. Цю ініціативу Трамп назвав безглуздою та поскаржився, що паперові соломинки «огидно розмокають у роті».

До слова, він настільки любить дієтичну колу, що встановив в Овальному кабінеті спеціальну кнопку, щоб персонал за викликом негайно приносив напій, повідомляє The Guardian.

Фото: x.com/cb_doge

США є найбільшим ринком споживання у світі. Євросоюз уже заборонив одноразові пластикові тарілки, виделки, ложки та соломинки, і з 2030 року заборона пошириться на пластикові пакети та санітарно-гігієнічні товари.

За два десятиліття, починаючи з 2000 року, глобальне щорічне виробництво пластику подвоїлося, досягнувши близько 460 мільйонів тонн, і очікується, що до 2050 року воно знову збільшиться вчетверо.

Наразі переробляється лише 10% пластику. Фактично щохвилини в океані опиняється еквівалент однієї вантажівки пластику. Одноразові товари, зокрема й соломинки, становлять 40% від усього виробництва пластику. Дрібні його частинки, мікропластик, зараз є повсюду, навіть у повітрі, й потрапляє з їжею до організму людини — його знаходять у мозку, тестикулах, крові та плаценті.

На додачу, позаяк пластик є продуктом викопних вуглеводнів, його виробництво стимулює їх видобуток, обсяги викидів і, відповідно, кліматичні зміни.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button