Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 201 днів. За цей час ми опублікували 25591 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Біогазовий завод у Німеччині — ілюстративне фото: Julia Koblitz / Unsplash

Шостого лютого Україна вперше експортувала партію біометану трубопроводом у Європу.

«Початок експорту біометану з України до ЄС є важливим кроком у зміцненні енергетичної незалежності та інтеграції нашої країни в європейський енергетичний простір. Це не лише відкриває нові можливості для нашого енергетичного сектору, але й сприяє декарбонізації економіки та зменшенню залежності від викопного палива»,  — зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Обсяг першої партії склав 67 тисяч кубометрів. Його здійснив український виробник біометану.  

Біометан — очищений біогаз, характеристики якого відповідають природному газу. Він вважається екологічнішим за природний газ і може зменшити вуглецеві викиди. Його можна використовувати для опалення, виробництва електроенергії, а також як пальне для транспорту.

Україна має великий потенціал для виробництва біометану. Його виробляють з органічних відходів, що стимулює розвиток сільського господарства.

Біогаз можна інтегрувати в газову інфраструктуру без додаткових витрат на нові мережі.


Українські виробники можуть експортувати біометан до Євросоюзу через українську газотранспортну систему, приєднуючи біометанові установки як до газотранспортної, так і до газорозподільних мереж. Умови та тарифи приєднання і транспортування є аналогічними до умов для видобувників природного газу.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button