Екологи звинувачують Київзеленбуд у «екоциді» білок. Що відбувається?
До цього комунальників звинувачували у знищені горобців.
До цього комунальників звинувачували у знищені горобців.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 294 днів. За цей час ми опублікували 26281 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Директор Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) Володимир Борейко звинуватив «Київзеленбуд» у тому, що комунальники заважають білкам розмножуватися.
На його думку, Київзеленбуд творить справжній екоцид, вирубуючи дуплисті дерева і «гламуризуючи» парки, через що білкам немає де жити.
Володимир Борейко зазначає, що за підрахунками КЕКЦ кількість білок зменшилася у 20 разів і у не останню чергу через те, що не розвішуються штучні будиночки, де білки могли б селитися.
Департамент захисту довкілля, КО «Київзеленбуд» та підприємства, що входять до його складу, заперечують ці звинувачення. Вони пояснюють, що озеленювачі залишають фрагменти мертвої деревини на певних локаціях, що підтримує життєвий цикл комах, грибів і мікроорганізмів. Крім того, комунальники встановили 300 нових годівничок і шпаківень, облаштували годівниці для диких тварин і зазначають, що білки є в парках столиці.
Нагадуємо, що восени 2024 року Володимир Борейко звинувачував «Київзеленбуд» у зникненні горобців. Тоді причиною їх зникнення, за словами Володимира, також була вирубка старих дерев та гламуризація парків. Але Валерія Дупак, молодший науковий співробітник відділу фауни та систематики хребетних Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України спростувала його звинувачення. Вона вказала, що загальна чисельність горобців не змінилася, вони просто змінили середовище, оскільки просто переселяються в більш підходящі для них умови за місто.
Також він зазначив, що за останні десять років площа парків скоротилася на 800 гектарів, а директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА повідомив, що за цей період площа парків Києва збільшилася на понад 600 гектарів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті