Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 202 днів. За цей час ми опублікували 25608 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: 0372

Чернівецька міськрада вирішила зафіксувати суму, яку мають сплатити мешканці будинків визнаних історичними пам’ятками за ремонт балконів в рамках програми співфінансування.

Жителям потрібно оплатити тільки десять тисяч гривень зі своїх коштів, а решту суми покриє міський бюджет. Ця сума однакова для реставрації всіх балконів, незалежно від їх розміру.

Аналогічна програма діє у Львові, так у 2024 році її коштом відреставровали 83 індивідуальних балкони та сім балконів загального користування, на що з міського бюджету виділили понад сім з половиною мільйонів гривень. Ремонт балкона здійснюється на умовах співфінансування: 80% платить місто, а 20% – власник балкона.

Також у межах програми співфінансування мешканці Чернівців можуть відремонтувати покрівлю, фасад, галерею, двері, брами, вікна або зробити гідроізоляцію. Вони повинні заплатити 30% від вартості робіт, решту покриє місто. Якщо це об’єкти культурної спадщини, то достатньо заплатити 10% від суми за реставрацію.

Для цього спершу треба провести збори мешканців будинку і подати заяву до міського департаменту інфраструктури. Потім підготувати інформацію про об’єкт, гарантійний лист про оплату своєї частини робіт, копії протоколу зборів і статуту. Також треба надати фото пошкоджених частин будинку, копію охоронного договору та попередній кошторис.

Нагадуємо, що на Подолі розісклили балкон в будинку ХІХ століття.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button