Зі шкільних подвір’їв у Познані знімають асфальт і заміняють його рослинами і ставками
Серед упроваджуваних рішень — водопроникна бруківка, дощові сади, зелені паркани.
Серед упроваджуваних рішень — водопроникна бруківка, дощові сади, зелені паркани.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 203 днів. За цей час ми опублікували 25617 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Познані змінюють підхід до облаштування просторів перед школами: тепер тут знімають асфальт і натомість облаштовують зелені зони, повідомляє UM Poznań.
Мер Познані Яцек Яськовяк зазначає, що такі заходи особливо цінні у центральній частині міста, де щільна забудова та підземні комунікації залишають мало місця для рослин. «Деасфальтизація» потрібна передусім для пом’якшення наслідків змін клімату, але й також робить простір гарнішим і гостиннішим.
Серед упроваджуваних рішень — водопроникна бруківка, дощові сади, висадження нових деревв та кліматично стійких рослин. Для лав використовують дерев’яні сидіння, для ігрових майданчиків — так само природні матеріали, такі які колоди та пеньки, земляні пагорби та тунелі з верби.
На галявинах і квітниках школярі можуть самі вирощувати рослини, й це стає частиною уроків з природознавства.
Ще одним рішенням можуть бути зелені стіни та паркани — зелені бар’єри ізолюють шкільну території від шуму та пилу вулиці, ще дають додатковий затінок.
Що втілити у конкрентній школі, вирішують самі учні, батьки та вчителі. Вони беруть активну участь у процесі проєктування на воркшопах з архітекторами.
Програма «Зелені школи» складається з трьох етапів, і охопить загалом дев’ять шкіл, переважно у центрі міста. На першому етапі змін зазнають чотири школи. Вже підготовлено проєктну документацію та отримано фінансування. Проєкт співфінансує Євросоюз.
Цей тренд впроваджують й інші міста Польщі: так, муніципалітет Варшави оголосив, що замінюватиме асфальтне покриття та бетонну плитку на вулицях зеленими зонами.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті