Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 210 днів. За цей час ми опублікували 25665 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Olga Serjantu / Unsplash

У січні 2025 року в Україні зареєстрували 21,4 тисячі нових фізичних осіб-підприємців. Водночас рекордні 59,4 тисячі ФОПів припинили діяльність, повідомляє YouControl.Market.

Це найбільший розрив між відкриттями та закриттями за останній рік. Чистий відтік склав 38 тисяч підприємців.

Очевидно, що значним чинником сплеску закриттів стало призупинення роботи Єдиного державного реєстру з 19 грудня 2024 року до 8 січня 2025-го, зазначають аналітики.


Однак аналіз динаміки ФОПів у 2024 році загалом показує тенденцію до зростання кількості закриттів. Аналітики вказують на такі чинники:

  • реалізувався відкладений попит на закриття бізнесу, який стримувався в перший рік повномасштабної війни. Цей процес посилили міграційні та мобілізаційні фактори;
  • значний вплив мали зміни в податковому законодавстві, зокрема обов’язкова сплата ЄСВ з 2025 року, що зробило невигідним утримання «заморожених ФОПів» без регулярних доходів;
  • військові умови загалом не сприяють розвитку малого бізнесу, що змушує багатьох підприємців припиняти діяльність;
  • окрему роль відіграла боротьба з тіньовими схемами, що скоротило кількість фіктивних ФОП.

61% зареєстрованих у січні ФОПів належить жінкам. Найбільшу кількість зареєстровано в Києві. Найпопулярнішими сферами діяльності залишаються роздрібна торгівля, ІТ та «інші послуги».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button