В Україні з’явився перший університетський курс про планування велосипедної мережі
Практична частина курсу передбачає створення проєкту з планування велосипедної мережі для конкретної громади.
Практична частина курсу передбачає створення проєкту з планування велосипедної мережі для конкретної громади.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 215 днів. За цей час ми опублікували 25696 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Національному транспортному університеті в лютому 2025 року для студентів-магістрів стартонув курс про планування велоруху. Курс створили разом з U-Cycle і проєктною командою Bike City consulting, щоб підготувати спеціалістів для планування велосипедних доріг та організації безпечного велоруху в містах і регіонах.
Так, на думку урбаністів через проблеми з транспортом, здорожчання пального та необхідність покладатися на власні сили, велосипед став популярним і недорогим рішенням, і саме тому планування велосипедних доріг стало ще важливішим.
На курсі вивчають важливість велосипедного транспорту для розвитку міст і громад, історію використання велосипедів, стратегії для веломобільності в Європі та Україні, а також державні норми будівництва велоінфраструктури. Студенти дізнаються про різні види велосипедних доріг, маршрути, логістику з використанням вантажних велосипедів і як велосипед інтегрується з іншими видами транспорту.
Курс також охоплює питання безбар’єрності, відновлення України після війни та просування велотранспорту. А практична частина передбачає створення проєкту з планування велосипедної мережі для конкретної громади.
Подібні курси є доволі поширеними в країнах з розвиненою велосипедною інфраструктурою, наприклад в Університеті Амстердама є підбірка курсів Urban Mobility Future, а також там є окремий інститут присвячений велоурбаністиці.
Також нагадуємо, що в Києві відмічено зменшення велотрафіку, про що свідчать результати підрахунку велосипедистів, який провела у 2024 році ГО «Асоціація велосипедистів Києва» U-Cycle.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті