«Візитна картка нашого міста» — Росія хоче визнати готель у Луганську, побудований у 1940-х, частиною своєї культурної спадщини
Його архітектора звинувачували в «українському буржуазному націоналізмі».
Його архітектора звинувачували в «українському буржуазному націоналізмі».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 211 днів. За цей час ми опублікували 25678 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Представниця окупаційної влади Інна Корнейчук заявила про намір відновити готель «Жовтень» (раніше — «Україна») у Луганську після того, як його визнано об’єктом культурної спадщини Росії.
«Візитна картка нашого міста — готель «Жовтень». Її історія нерозривно пов’язана з історією Великої Вітчизняної війни. Спочатку потрібно визнати готель об’єктом культурної спадщини та визначити балансоутримувача. Все це наразі в процесі.» – зазначила Інна Корейчук.
Так Готель «Україна», який до 1991 року називався «Жовтень», звели у 1947 році. Готель розташований на вулиці Пушкіна, 3, і має шість поверхів та 173 номери. Готель спроєктував відомий київський архітектор Йосип Каракіс, якого після завершення будівництва звинуватили в «українському буржуазному націоналізмі» та «космополітизмі». Замість слів вибачення, яких від нього чекали, він сказав, що жив і працював по совісті, тому його звільнили з роботи.
Нагадуємо, що окупанти назвали школу на Луганщині на честь закатованого ними ж мера.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті