Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 291 днів. За цей час ми опублікували 26263 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: ukr.media

Є докази, що хлорування питної води в кількостях, які застосовують у Сполучених Штатах і Європейському Союзі, підвищувати ризик раку сечового міхура та товстої кишки.

Про це пише The Guardian з посиланнями на дослідження для Всесвітнього фонду досліджень раку.

Так є певні ознаки які вказують, що нинішні стандарти не забезпечують достатнього захисту від раку для населення і саме тому ризик раку сечового міхура зріс на 33%, а колоректального раку на 15% і це все через використання хлору для дезінфекції води. Так майже 300 мільйонів людей у ​​США мають загрозливий рівень тригалометану (ТГМ), які містяться практично в усіх громадських системах питного водопостачання.

Дезінфекція води стала важливим кроком для поліпшення здоров’я, оскільки хлорування питної води в США на початку 1900-х років допомогло побороти холеру чи тиф, але, як виявилось, були і негативні наслідки. Хлор, вступаючи в реакцію органічними сполуками, утворює токсичні побічні продукти, такі як хлороформ, бромоформ, бромдихлорметан і хлордибромметан, які можуть бути канцерогенними. США та ЄС встановили ліміти на ці продукти — 80 і 100 частин на мільярд (ppb) відповідно, але нове дослідження показало, що ризик раку зростає навіть при рівні 40 ppb. У Нью-Йорку рівень цих сполук часто коливається між 40 і 60 ppb. Проте, за оцінками експертів, безпечний рівень — 0,15 ppb.

Альтернативи очищення, такі як ультрафіолетова обробка чи нові фільтраційні системи, можуть допомогти, але вони доволі дороговартісні.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button