Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 212 днів. За цей час ми опублікували 25678 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: BoysPlayNice

Архітектори зі студії TRANSAT перетворили комплекс млинів у Пардубіце, збудованих у 20-х роках XX століття, на художню галерею.

фото: BoysPlayNice

Млини спроєктував Йозеф Гочар, який є одним із засновників сучасної чеської архітектури. Фасад будівлі з цегли виконаний у стилі модернізму, з мінімальним декором. Перший етап будівництва тривав з 1910 по 1911 рік, а другий — з 1920 по 1924 рік.

Цей комплекс додано до Списку національних культурних пам’яток Чеської Республіки у 2014 році. Роботу млинів припинили у 2013 році, після чого нинішні власники, подружжя Сметана, вирішили створити там галерею.

фото: BoysPlayNice

Основною виставковою залою є п’ятиповерхова частина млина, де збереглася дерев’яна стеля на сталевому каркасі. Галерея також займає південну частину будівлі. Фондосховище та технічні приміщення знаходяться в секції з залізобетонними конструкціями, що з’єднується з млинами з півночі.

фото: BoysPlayNice

Деякі частини зали відкриті через вертикальні перемички між поверхами. В оригінальному стані збереглися кам’яні сходи 1910-1911 років, відновлені після їх перенесення в 1940-х. Також є бетонні сходи з 1950-х, що ведуть до другої сходової клітки, розташованої в колишньому силосі для борошна.

Нагадуємо, що Deezen опублікувало список кращих реновацій 2024 року. Серед них є скотобійня, яку перетворили на музей.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button