Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 212 днів. За цей час ми опублікували 25678 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: mistosite.

Сергій Момотюк, урбаніст і автор блогу NE:Urban, проаналізував, як створення медичного кластера Unbroken оживило історичну місцевість Замарстинів, Голоско, Збоїща та Знесіння у Шевченківському районі Львова.

Аналітику опубліковано у виданні Mistosite.

Розбудова комплексу Unbroken почалась ще до 2022 року, коли об’єднали три лікарні. Нині це медичний кластер, який позиціонує себе як «унікальна екосистема людяності».

фото: mistosite.

Сама місцевість сформувався ще за часів пізнього СРСР. Тут є радянські п’яти- і дев’ятиповерхівки, а також новобудови останніх 20 років. Медичні установи, на базі яких створили комплекс, були побудовані в 1970-х та 1990-х роках. З того часу у районі спостерігалась проблема, коли великі девелопери будували сучасні ЖК, яке не інтегрується з існуючою мережею вулиць і лише перевантажували інфраструктуру, транспорт і соціальні об’єкти мікрорайону.

Тому гарним рішенням для Unbrocen стало будівництво соціального житла для внутрішньо переміщених осіб і людей, які проходять реабілітацію у медичному центрі.

фото: mistosite.

Будинки розташовуватимуться поруч з лікарнями й належатимуть муніципалітету. Проживання у них буде можливе на умовах оренди від шести місяців до року.

Так нагадуємо, що в січні вже представили перший зведений будинок.

Реконструкція національного реабілітаційного центру також триває. Будівля була побудована за радянських часів, а нині її переробляє архітектурно-інжинірингова компанія abmk.

фото: mistosite.

Вони не тільки змінили функціональність приміщень, але й оновили фасад, зробивши його енергоефективним за допомогою сонцезахисних сіток FAСID від Schüco.

Додали панорамний ліфт для зручності й доступності, а на даху облаштували терасу для відпочинку. Госпіталь і поліклініка з’єднані новим надземним переходом.

Зараз надбудовують дерев’яну частину одного з блоків центру, а також будують новий дев’ятиповерховий хірургічний корпус за проєктом японської студії Shigeru Ban Architects.

Біля центру у 2024 році відкрили протезну майстерню з модульною конструкцією з дерев’яних CLT-панелей.

фото: mistosite.

Також планується, що на базі Unbroken у Львові збудують центр для літніх людей.
Загалом через те, що частина об’єктів Unbroken розташована далеко від основного центру, виникає потреба покращити транспортну доступність для громадського транспорту та водіїв.

Наприклад вже розпочали реконструкцію однієї з трас по вулиці П. Орлика. На вулиці додали паркомісця для відвідувачів медичних закладів і забезпечили безбар’єрні входи.

Також у 2022 році Львівська міська рада провела конкурс на реконструкцію вулиці І. Миколайчука. Проєкт-переможець передбачає виділені смуги для громадського транспорту та додаткові смуги для автомобілів.

Нагадуємо, що Львів потрапив до топ-30 «15-хвилинних міст».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button