Що буде з огорожею на Байковому кладовищі. Петиція набрала голоси
Але у КМДА просять її не підтримувати.
Але у КМДА просять її не підтримувати.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 212 днів. За цей час ми опублікували 25678 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Петиція з вимогою зберегти унікальну огорожу Байкового кладовища набрала необхідну кількість голосів і очікує розгляду. Але у КМДА просять її не підтримувати.
Огорожу, яка відмежовує кладовище від міста, побудували між 1876 і 1909 роками, коли кладовище поділили на стару та нову частини. Вона є нещодавно виявленим об’єктом культурної спадщини.
Та заміну старого паркану на новий – з бетону та клінкерної цегли, під загрозою опинилися елементи культурної спадщини — ковані гратки, ліплений декор, скульптури, написи та портал-брами.
Автор петиції, активіст Дмитро Перов зазначає, що є загроза, що цей ремонт не передбачає реставрації то закликає муніципалітет зупинити демонтаж паркану та розробити проєкт реставрації історичного об’єкта.
Так в грудні 2024 року він навіть ділився світлинами у своїх соцмережах і заначав, що там руйнують паркан.
Але Заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв у відповіді на петицію просить не підтримувати її, пояснюючи, що роботи на території кладовища не пов’язані з огорожею і не мають на меті її руйнування.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті