Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 285 днів. За цей час ми опублікували 26216 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/NaftogazGroup

Україна імпортує 800 мільйонів кубометрів газу з Європи протягом лютого та березня, щоб компенсувати 40-відсоткове зменшення видобутку через наслідки російських атак, повідомляє Reuters.

Українська енергосистема ще з 2022 року зазнавала ракетних і дронових ударів, однак останніми тижнями росіяни посилили атаки на газову інфраструктуру. У лютому Нафтогаз і ДТЕК повідомляли про принаймні два випадки пошкоджень їхніх об’єктів.

До обстрілів Україна виробляла приблизно 52 мільйони кубометрів газу на день, споживаючи 110-140 мільйонів взимку. Різницю забезпечували запаси зі сховищ.

«Ми могли б обійтися без імпорту в цьому опалювальному сезоні, але атаки на видобуток змушують нас імпортувати газ, щоб компенсувати це скорочення внутрішнього видобутку», — анонімно розповів агенції високопосадовець із газового сектору.


Оператор газотранспортної системи України повідомляє, що країна почала збільшувати імпорт газу на початку лютого, і з того часу обсяги імпорту зросли майже вдесятеро — до понад 20 мільйонів кубометрів на добу.

Ані офіційні, ані анонімні джерела не повідомляють нинішні обсяги видобутку газу. Однак на думку джерела, попри низькі запаси газу в сховищах, Україна імпорту та видобутку вистачить до кінця опалювального сезону, який зазвичай закінчується у квітні.

На початку поточного сезону Україна мала 12,9 мільярда кубометрів газу в сховищах.

Агенція зауважує, що українці користуютсья газом переважно для опалення осель і для приготування їжі.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button