В Ужгороді забудовник засипав Чорне озеро ґрунтом і сміттям (фото, відео)
«Серед бетонних монстрів Нового району це був оазис», — розповідають місцеві жителі.
«Серед бетонних монстрів Нового району це був оазис», — розповідають місцеві жителі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 214 днів. За цей час ми опублікували 25688 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Впродовж тижня в середині лютого на Чорному озері в Ужгороді працювала важка техніка, яка засипала водойму ґрунтом і будівельним сміттям, а потім вирівняла.
«Чудове місце, яке залишало краплю надії на те, що колись в Ужгороді можна буде гуляти не тільки в Боздоському парку чи набережною, але ще й помилуватись рідкісними птахами чи половити рибу на Чорному озері. Серед бетонних монстрів Нового району це був оазис. Місце, про яке мало хто знав, і мало хто взагалі розглядав як зону відпочинку. Сьогодні і його не стало», — написав у фейсбуку місцевий житель Михайло Карпенко.
Земельна ділянка біля вулиці Єнківської належить місту. Жодних дозвільних документів на завезення ґрунту ніхто не надавав, заявив голова управління містобудування міськради Олег Боршовський.
«У нас немає детального плану, але там планувалося озеро, проте воно має бути впорядковане. Крім того, місто мало взяти на свій баланс цю територію й зробити паспорт водного об’єкта, тобто зафіксувати, що це дійсно озеро», — додав він.
Ужгородці викликали поліцію. Та відкрила кримінальне провадження за статтею 242 — порушення правил охорони вод. Винуватця, втім, не називають.
Екоінспекція повідомила, що отримала звернення через застосунок «Екозагроза». Інспектори підтвердили порушення і нарахували збитків на понад 270 тисяч гривень.
Вважають, що дії забудовника підпажають під статті 61, 168, 211 Земельного кодексу, статтю 89 Водного кодексу, статтю 53 Адмінкодексу та інші. Матеріали спрямували до правоохоронних органів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті