Будинок в Англії зробили енергоефективним за допомогою корку та овечої шерсті
Це дозволяє економити на електроенергії.
Це дозволяє економити на електроенергії.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 215 днів. За цей час ми опублікували 25698 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Дизайнер Ніна Вудкрофт розробила проєкт енергозберігаючого будинку, фасад якого вкритий корком. А всередині використана овеча шерсть.
Будинок Ніни Вудкрофт, зведений у 1970-х роках, перебував у поганому стані, коли вона придбала його у 2023 році. Він потребував серйозної реконструкції, тому разом з архітекторами ROAR, Вудкрофт розробила проєкт, щоб зробити його енергоефективіншим без газопостачання.
Так замість газу встановили повітряний тепловий насос в палісаднику. Щоб підвищити ефективність насоса, демонували старі радіатори і замінили їх на підлогу з підігрівом. Для внутрішньої ізоляції використали екологічно чисті матеріали: овечу шерсть, деревне волокно та перероблений пластик з гранулами пробки. Зовнішнє оздоблення будинку виконали з темної спученої пробки (корку).
Після всіх цих змін, річний рахунок за електроенергію становить близько тисячі фунтів стерлінгів, що значно нижче середнього по країні, якщо використовувати тільки електроенергію.
Вудкрофт сподівається, що її проєкт надихне інших уважніше ставитися до вибору матеріалів для дизайну та зробити своє житло більш екологічними та енергоефективними.
Нагадуємо, що у Лондоні оголосили архітектурний конкурс на реконструкцію підземного переходу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті