Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 215 днів. За цей час ми опублікували 25699 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Візуалізації: Eek & Mutso

У парку Лембіту у столиці Естонії створять Український сад. Місто провело ландшафтно-архітектурний конкурс, на якому перемогла пропозиція бюро Eek & Mutso, повідомляє офіційний сайт Таллінна.

Проєкт «Червоні лінії» передбачає створення алеї вздовж лінії втраченої вулиці Иуна, що колись пролягала на цій ділянці, але була зруйнована під час Другої світової війни. У такий спосіб архітектори проводять паралелі між історією Таллінна та сучасними подіями в Україні.

Раніше територія парку Лембіту була кварталом міської забудови, який було зруйновано під час бомбардувань у березні 1944 року.

Саме це місце обрали для розташування Українського саду також і завдяки близькості до будівлі міністерства закордонних справ і площі Ісландії — вирішили, що разом із новим садом ці об’єкти формуватимуть єдиний ансамбль.

Сад матиме зони для ігор і відпочинку — простір для життя на місці колишніх руїн війни.


Мер Таллінна Євгеній Осіновський наголосив, що місто з першого дня великої війни підтримувало Україну.

«Ми надсилали гуманітарну допомогу, прийняли тисячі біженців, а з цього року підтримуємо українські муніципалітети через проекти співпраці у сфері розвитку. На додаток до цих зусиль, ми також хочемо символічно вшанувати боротьбу України за свободу в міському просторі Таллінна, адже це не лише їхня війна, але й події, що мають ключове значення для всієї Європи», — зазначив він.

На конкурс було подано 17 заявок. Переможець, крім призових 15 тисяч євро, отримує можливість підписати угоду про реалізацію проєкту на 295 тисяч євро.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button