У Таллінні обрали дизайн Українського саду (ескізи)
Проєкт передбачає створення алеї вздовж лінії втраченої вулиці Иуна, що колись пролягала на цій ділянці, але була зруйнована під час Другої світової війни.
Проєкт передбачає створення алеї вздовж лінії втраченої вулиці Иуна, що колись пролягала на цій ділянці, але була зруйнована під час Другої світової війни.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 215 днів. За цей час ми опублікували 25699 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У парку Лембіту у столиці Естонії створять Український сад. Місто провело ландшафтно-архітектурний конкурс, на якому перемогла пропозиція бюро Eek & Mutso, повідомляє офіційний сайт Таллінна.
Проєкт «Червоні лінії» передбачає створення алеї вздовж лінії втраченої вулиці Иуна, що колись пролягала на цій ділянці, але була зруйнована під час Другої світової війни. У такий спосіб архітектори проводять паралелі між історією Таллінна та сучасними подіями в Україні.
Раніше територія парку Лембіту була кварталом міської забудови, який було зруйновано під час бомбардувань у березні 1944 року.
Саме це місце обрали для розташування Українського саду також і завдяки близькості до будівлі міністерства закордонних справ і площі Ісландії — вирішили, що разом із новим садом ці об’єкти формуватимуть єдиний ансамбль.
Сад матиме зони для ігор і відпочинку — простір для життя на місці колишніх руїн війни.
Мер Таллінна Євгеній Осіновський наголосив, що місто з першого дня великої війни підтримувало Україну.
«Ми надсилали гуманітарну допомогу, прийняли тисячі біженців, а з цього року підтримуємо українські муніципалітети через проекти співпраці у сфері розвитку. На додаток до цих зусиль, ми також хочемо символічно вшанувати боротьбу України за свободу в міському просторі Таллінна, адже це не лише їхня війна, але й події, що мають ключове значення для всієї Європи», — зазначив він.
На конкурс було подано 17 заявок. Переможець, крім призових 15 тисяч євро, отримує можливість підписати угоду про реалізацію проєкту на 295 тисяч євро.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті