Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26235 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Печія — одна з поширених скарг серед вагітних жінок. Вона часто з’являється на пізніх етапах вагітності, хоча іноді може турбувати й на ранніх термінах. Цей симптом може сильно ускладнити повсякденне життя, однак він не завжди є ознакою серйозної хвороби, і його виникнення в період вагітності часто є природним фізіологічним процесом. Попри те, що печія є звичайним явищем під час вагітності, вагітним жінкам слід звертати увагу на безпечні методи боротьби з нею, щоб не нашкодити собі та малюкові. Правильний підхід до харчування, вибір народних засобів і приймання безпечних медикаментів можуть значно полегшити цей симптом без шкоди для здоров’я. Наприклад, лікарі часто призначають із цією метою Фосфалюгель.

Чому у вагітних виникає печія

Вагітні жінки часто страждають від печії через наступні причини:

  1. Гормональні зміни. Зміни в гормональному фоні, зокрема підвищений рівень прогестерону, можуть послабити нижній стравохідний сфінктер, що сприяє зворотному закиду кислоти зі шлунка до стравоходу.
  2. Збільшення матки. З ростом матки збільшується тиск на шлунок, що може призвести до того, що кислота потрапляє в стравохід, провокуючи печію.
  3. Зміни в харчуванні. Під час вагітності багато жінок змінюють свої звички в їжі, споживаючи більше кислих продуктів або страв, які сприяють підвищенню кислотності.
  4. Закрепи та здуття живота. Це часте явище у вагітних, яке може сприяти підвищенню тиску в шлунку.

Стрес також може впливати на вироблення шлункової кислоти, що буде сприяти виникненню печії. Image

Що робити, якщо печія виникла

Щоб позбутися цього симптому, необхідно:

  1. підвищити положення подушки під час сну — це може допомогти зменшити вплив кислотного рефлюксу;
  2. вживати їжу маленькими порціями — це може запобігти перевантаженню шлунка;
  3. уникати важкої їжі на ніч — не рекомендується їсти важку, жирну їжу пізно ввечері, оскільки це може спричинити підвищення кислотності у шлунку;
  4. пити воду між прийманнями їжі, а не під час цього, щоб не створювати додаткового тиску на шлунок;
  5. прибрати з раціону кислі продукти — варто уникати страв, що підвищують кислотність шлунка;
  6. уникати стресових ситуацій — це допоможе знизити вироблення шлункової кислоти, що також може зменшити симптоми печії;
  7. вживати молоко — воно може допомогти нейтралізувати шлункову кислоту і полегшити симптоми печії.

За потреби лікар може порекомендувати безпечні для вагітних антациди для зниження кислотності та полегшення симптомів печії. Печія під час вагітності — це досить неприємне, але не завжди небезпечне явище. Правильний підхід до способу життя може полегшити цей симптом. Перед використанням будь-яких засобів або ліків важливо проконсультуватися з лікарем, щоб бути впевненим, що вони не зашкодять матері та дитині.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button