«Дозволи видає кожна праска»: піді Львовом масово будують багатотоквартирне житло замість індивідуального
«Хтось вірить у 14 житлових кімнат та одну кухню в індивідуальному будинку загальною площею 492 квадратних метрів?»
«Хтось вірить у 14 житлових кімнат та одну кухню в індивідуальному будинку загальною площею 492 квадратних метрів?»
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26240 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
У селищі Рудно біля Львова виявили будівельну схему, яка стала можливою через спрощення отримання дозволів на будівництво, заявляє заступник львівського міського голови з містобудування Любомир Зубач.
Забудовник починає будівництво індивідуального житла, яке у процесі «перетворюється» на три- чи чотириповерхівку на кількадесят квартир. Такі випадки помітили на вулицях Шевченка, Пулюя, Миру, Піскова, Володимира Великого, Мазепи у Рудному.
Архітектор проєктує «індивідуальний» будинок і завантажує документацію в електронну систему — так автоматично повідомляє про початок будівельних робіт. Коли житло зведено, його приймають в експлуатацію в Києві.
Після цього нотаріус реєструє сумісну власність із частками 10-12 людей. Відтак вони звертаються в Бюро технічної інвентаризації чи до іншого приватного підприємства, і ділять будинок на 10-12 квартир. Реєстратор реєструє право власності.
У таких будинках немає ні нормальної каналізації, ні достатньої кількості паркомісць. І ніхто не враховує навантаження на інфраструктуру селища, наголошує Зубач.
У будівельних оборудках в Рудно брали участь орієнтовно п’ять архітекторів, стверджує посадовець.
Він переконаний, що архітектори не могли не знати, що проєктують, тому були залучені у схему: «Хтось вірить у 14 житлових кімнат та одну кухню в індивідуальному будинку загальною площею 492 квадратних метрів?»
За 2022-2025 роки Департамент архітектури видав у Рудно 49 будівельних паспортів, натомість приватні архітектори за цей же період зареєстрували в електронній системі 184 будівельні паспорти.
Львівська інспекція ДАБК готує звернення, щоб позбавити ліцензій задіяних архітекторів.
«Причина, чому це стало можливим, і про яку я говорю вже не перший рік, — не просто лояльне, а відверто прихильне до забудовників законодавство. Безкінечне спрощення процесів отримання необхідної документації на будівництво, купа лазівок для різноманітних схематозів», — вважає Зубач.
Львів не має впливу на видання дозволів у приєднаних громадах. Раніше, щоб розпочати будівництво індивідуального будівництво, потрібно було отримувати будівельний паспорт від органів місцевої влади. Тепер це необов’язково. Держава передбачила альтернативу: достатньо знайти проєктанта з ліцензією.
«Начебто намагаючись подолати корупцію, насправді створили прекрасні умови для такого-от будівельного схематозу, який бачимо на прикладі Рудно», — додає Зубач.
«Дозволи видає кожна праска з ліцензією, а громада отримує щільність, навантаження на інфраструктуру, освіту тощо. Очевидно, що створюючи лояльні умови для будівельного бізнесу, ми отримуємо суцільні проблеми, які треба вирішувати тут і коштом міської громади», — коментує Ольга Посипанко з Департаменту житлового господарства ЛМР.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті