Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 287 днів. За цей час ми опублікували 26235 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Cуспільне/Анна Сергієць

Десятого березня студенти Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури вийшли на протест проти умов проживання у гуртожитку, повідомляє студентська профспілка «Пряма дія» та Суспільне.

Студенти НАОМА щомісяця сплачують 800 гривень за місце в гуртожитку і додатково 1200–1500 гривень за комунальні послуги. При цьому будівля потребує ремонту, у приміщеннях холодно і бракує гарячої води.

«Умови нестерпні: в душах пліснява, батареї холодні (в деяких кімнатах було 12-14 градусів), не вистачає бойлерів. За один зимовий місяць сплачуємо близько двох тисяч — всю стипендію за умови, які не надаються», — розповідає першокурсниця Катерина.

Студенти вимагають провести ремонт, який обіцяла адміністрація НАОМА, покращити опалення та постачання гарячої води. На плакатах були написи: «Плісняви так багато, що з неї час брати комуналку».

Також пропонують скасувати плату за комуналку за лютий і взагалі змінити систему оплати — аби комунальні послуги відразу входили в оплату за проживання в гуртожитку.

Фото: Пряма дія

«Хочемо дізнатись, коли адміністрація виконає свої обіцянки із заміни дерев’яних вікон, полагодять душ, проведуть додатковий кабель для енергопостачання. Просимо створити моніторингові групи, щоб студенти знали, куди йдуть гроші. А ще хочемо скасування оплати за комунальні послуги», — зазначає староста гуртожитку Олександра.

Представники адміністрації відмовилися спілкуватися напряму зі студентами, посилаючись на те, що вестимуть діалог лише з офіційними представниками студентського самоврядування. Зрештою до пікетників вийшов ректор Олександр Цугорка, але «спілкування не задалося, оскільки ректор вважає пікет студентів провокацією», зауважують у Прямій дії.

«Безумовно, у гуртожитку є проблеми. Вирішити їх за три роки, як я керую закладом, просто неможливо», — сказав він.

Фото: Пряма дія

Пізніше до студентів вийшов в.о. проректора з адміністративної та господарської роботи Бондарчук, з яким студентам вдалося поспілкуватися більше.

Під час пікету студенти обрали моніторингову групу, яка слідкуватиме за виконанням ремонту.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button