Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26240 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Terry Vlisidis / Unsplash

Американська агенція USAID розірвала грантовий договір на 47 мільйонів доларів із Фондом енергетичної підтримки України.

Угоду підписали у 2023 році, й тоді вона передбачала надання Україні 25 мільйонів доларів на закупівлю критично важливого обладнання для енергетики та теплоенергетики, включно з проєктами підготовки до зими. Торік USAID зобов’язалася надати додаткові 50 мільйонів.

На сайті фонду повідомляється, що Секретаріат Енергетичного співтовариства отримав від USAID офіційне повідомлення про розірвання договору ще 27 лютого. Фонд все ще очікує подальших роз’яснень від USAID.

«Припинення цього гранту зменшить обсяг коштів, доступних для закупівлі необхідного обладнання для енергетичного сектору України», — зазначають у Фонді енергетичної підтримки.

Адміністрація Трампа заблокувала фінансування всіх міжнародних програм за кілька годин після того, як він заступив на посаду президента 20 січня. 10 березня держсекретар Марко Рубіо оголосив про припинення 83% програм, які фінансувала USAID (приблизно 5,2 тисяч проєктів), — цілих секторів допомоги, які діяли та напрацьовувалися десятиліттями. Решту проєктів передадуть Держдепартаменту.


Від 2022 року Україна була найбільшим отримувачем американської допомоги у світі.

Фонд енергетичної підтримки України було створено у квітні 2022 року за ініціативою Єврокомісії. Основним завданням є допомога енергетичним компаніям оперативно відновлювати пошкоджену або знищену інфраструктуру внаслідок російських обстрілів. Гроші на це надають інші держави, міжнародні компанії та організації.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button