Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 279 днів. За цей час ми опублікували 26170 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У Києві судитимуть чоловіка за звинуваченням у заволодінні трьома квартирами, повідомляє міська прокуратура.

Підозрюваний часто виступав на телевізійних ефірах у ролі громадського активіста та експерта, що спеціалізується на темі квартирних афер. Він розповідав про поширені схеми заволодіння житлом.

Кадр із ефіру програми «Стосується кожного», 2 червня 2020 року

48-річний киянин використовував підроблені документи та видавав себе за родича померлих власників, вважає слідство.

В одному випадку він підробив заповіт самотньої 70-річної жінки, а також лікарське свідоцтво про її смерть. Квартиру успадкували у 2018 році, а її власницю визнали померлою. У 2023 році жінка — жива — таки звернулася до поліції. Весь цей час пенсіонерка не мала доступу до квартири. Зараз її інтереси захищає призначений державою безплатний адвокат.

За схожою схемою шахрай заволодів щонайменше двома іншими квартирами у Дарницькому та Печерському районах. Підозрюваного судитимуть за п’ятьма кримінальними статтями: ч. 3 ст. 15; ч. 5 ст. 27; ч. 4 ст. 190; ч. 3 ст. 358; ч. 4 ст. 358.

Про афери з квартирами, які, вірогідно, провертав Анатолій Остапенко, видання Наші гроші повідомляло ще п’ять років тому.


Остапенко на той час презентував себе як борця з квартирними аферистами та рейдерами. Він заснував громадську організацію «Печерська варта», створив сайт «Афера Стоп», а також адміністрував фейсбук-сторінки «Печерськ без цензури» та «1551 Контроль за Владою».

У розслідуванні Наших грошей йдеться про те, що Остапенко був одним із групи аферистів. Ця група заволоділа, зокрема квартирою пенсіонера Максима Каруцяка у Михайлівському провулку 7 (44 квадратних метри); двома квартирами родини Тихонових на вулиці Глазунова 4/47 (49 метрів) та вулиці Наумова, 27 (51 метрів), квартирою Олександра Цукренка на Печерському узвозі 18 (75 метрів), а також ще однією квартирою на вулиці Марії Приймаченко.

Схема заволодіння квартирою Максима Каруцяка у 2016 році

«Ці історії — лише ті випадки, які стали публічними, — писало видання. — Випадків, які не набули розголосу, припускаємо, більше… На частину фігурантів цього матеріалу та їхніх родичів (крім потерпілих) у державному реєстрі речових прав зареєстровано чимало об’єктів нерухомості».

У 2020 році в одній іх телевізійних програм виступала киянка, 31-річна Галина Мельничук, яка звинувачувала Остапенка у спробах заволодіти квартирою її чоловіка. В ефірі також брав участь сам Остапенко.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button