Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26247 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У Києві судитимуть чоловіка за звинуваченням у заволодінні трьома квартирами, повідомляє міська прокуратура.

Підозрюваний часто виступав на телевізійних ефірах у ролі громадського активіста та експерта, що спеціалізується на темі квартирних афер. Він розповідав про поширені схеми заволодіння житлом.

Кадр із ефіру програми «Стосується кожного», 2 червня 2020 року

48-річний киянин використовував підроблені документи та видавав себе за родича померлих власників, вважає слідство.

В одному випадку він підробив заповіт самотньої 70-річної жінки, а також лікарське свідоцтво про її смерть. Квартиру успадкували у 2018 році, а її власницю визнали померлою. У 2023 році жінка — жива — таки звернулася до поліції. Весь цей час пенсіонерка не мала доступу до квартири. Зараз її інтереси захищає призначений державою безплатний адвокат.

За схожою схемою шахрай заволодів щонайменше двома іншими квартирами у Дарницькому та Печерському районах. Підозрюваного судитимуть за п’ятьма кримінальними статтями: ч. 3 ст. 15; ч. 5 ст. 27; ч. 4 ст. 190; ч. 3 ст. 358; ч. 4 ст. 358.

Про афери з квартирами, які, вірогідно, провертав Анатолій Остапенко, видання Наші гроші повідомляло ще п’ять років тому.


Остапенко на той час презентував себе як борця з квартирними аферистами та рейдерами. Він заснував громадську організацію «Печерська варта», створив сайт «Афера Стоп», а також адміністрував фейсбук-сторінки «Печерськ без цензури» та «1551 Контроль за Владою».

У розслідуванні Наших грошей йдеться про те, що Остапенко був одним із групи аферистів. Ця група заволоділа, зокрема квартирою пенсіонера Максима Каруцяка у Михайлівському провулку 7 (44 квадратних метри); двома квартирами родини Тихонових на вулиці Глазунова 4/47 (49 метрів) та вулиці Наумова, 27 (51 метрів), квартирою Олександра Цукренка на Печерському узвозі 18 (75 метрів), а також ще однією квартирою на вулиці Марії Приймаченко.

Схема заволодіння квартирою Максима Каруцяка у 2016 році

«Ці історії — лише ті випадки, які стали публічними, — писало видання. — Випадків, які не набули розголосу, припускаємо, більше… На частину фігурантів цього матеріалу та їхніх родичів (крім потерпілих) у державному реєстрі речових прав зареєстровано чимало об’єктів нерухомості».

У 2020 році в одній іх телевізійних програм виступала киянка, 31-річна Галина Мельничук, яка звинувачувала Остапенка у спробах заволодіти квартирою її чоловіка. В ефірі також брав участь сам Остапенко.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button