«Основи» видають «Доктора Серафікуса» з ілюстраціями
Малюнки олівцем харківської художниці відсилають до естетики Bauhaus і конструктивістських урбаністичних ландшафтів.
Малюнки олівцем харківської художниці відсилають до естетики Bauhaus і конструктивістських урбаністичних ландшафтів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 251 днів. За цей час ми опублікували 25977 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Видавництво «Основи» випускає друком ілюстрований роман «Доктор Серафікус» В. Домонтовича з передмовою Соломії Павличко.
Ця книжка продовжує ілюстровану серію українського літературного модернізму, розпочату перевиданням «Міста» Валер’яна Підмогильного з ілюстраціями Максима Павлюка.
Над ілюстраціями для нової книжки працювала Ольга Селищева, випускниця харківського «Худпрому». Її малюнки, зроблені олівцем, відсилають до естетики Bauhaus, конструктивістських урбаністичних ландшафтів та інтерʼєрів 1920-х років. Художниця надихалась творчістю українських авангардистів, зокрема Василя Єрмілова.
В. Домонтович (справжнє ім’я — Віктор Петров) написав «Доктора Серафікуса» у 1928–1929 роках, однак вперше роман було видано 1947 року в Мюнхені.
«Основи» публікують текст тієї мюнхенської публікації роману, звірений з архівним авторським машинописом із власноручними правками Віктора Петрова. На відміну від інших сучасних видань, максимально збережено оригінальні авторські лексику, синтаксис, орфографію та пунктуацію.
Ця версія тексту віддзеркалює мову і культурну атмосферу Києва 1920-х років.
«З цієї причини ми утримались від включення у нашу книжку раніше не відомих загалу, нещодавно досліджених і опублікованих розділів із незавершеної “другої частини” роману, що ніколи не була видана за життя автора. Адже ці фрагменти належать пізнішій епосі — з іншим, повоєнним світом, іншою оптикою його сприйняття та іншим Віктором Петровим», — зазначає співвласник і керівник видавництва Андрій Вишневський.
Видання доповнюють розлогі коментарі сучасних дослідників творчості В. Домонтовича — Павла Крупи і Катажини Ґліняновіч.
Книжка вже доступна до передзамовлення на сайті видавництва.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті