Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26247 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: ВДНГ

У Києві на території «Експоцентру України» планують створити Музей монументальної пропаганди. Вперше його хотіли відкрити навесні 2017 року, але проєкт заморозили, оскільки керівництво ВДНГ не хотіло робити це «для галочки», а прагнуло створити повноцінний туристичний якір, який потрапить у топ-10 найкращих місць столиці.

Так «Експоцентр України» оголосив конкурс на дослідження історії ВДНГ як радянського ідеологічного простору. Ці дослідження стануть основою для створення Музею монументальної пропаганди на території ВДНГ. До конкурсу запрошують експертів, які працювали з культурною спадщиною, а також дослідників, які реалізовували проєкти про культуру та мистецтво СРСР. Вони допоможуть розробити концепцію музею, враховуючи процеси декомунізації та деколонізації.

Нагадуємо, що вперше про музей заговорили в травні 2017 року. На території Національного комплексу «Експоцентр України» планували організувати простір для демонстрації та дослідження прикладів використання художніх засобів у тоталітарній пропаганді. Тоді Міністерство культури разом з Інститутом національної пам’яті почали збирати монументи тоталітаризму для музею просто неба. Першим експонатом мав стати київський пам’ятник Миколі Щорсу. Майбутній музей планував отримати статус національного.

Музей мав відкритися восени 2017 року, але цього так і не сталося. Тоді Максим Бахматов, гендиректор ВДНГ, пояснював, що проєкт готовий, але його реалізувати виявилося доволі важко. Спочатку планували вкластися у бюджет до 20 мільйонів гривень, але зараз сума виходить у понад 100 мільйонів. Без допомоги держави цей проєкт не можна здійснити, тому зараз роботи припинено. Також він зазначив, що бюрократія та відмова міста передавати свої об’єкти для проєкту також загальмувала проєкт.

Нагадуємо, що Музей Леніна у фінському місті Тампере закрився у листопаді 2024 року і відновив роботу під новою назвою. До переосмислення концепції адміністрацію наштовхнуло російське повномасштабне вторгнення в Україну.

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button