Активісти рятують останній водяний млин Київщини. Що відомо?
Його буде взято на державний облік.
Його буде взято на державний облік.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 289 днів. За цей час ми опублікували 26247 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
ГО «Україна Інкогніта» повідомила у соцмережах, що разом з місцевими мешканцями рятуватимуть останній дерев’яний водяний млин Київщини, який розташований у селі Семенівка Обухівського району.
Млин у Семенівці – символ села, він існує з 1810 року. Це підтверджують документи, які зображують його на планах 1825 року та картах 1860 року. У 1954 році млин, ймовірно, перенесли вниз по течії річки Красної, що є звичайною практикою для таких будівель.
Про стан млину ГО «Україна Інкогніта» повідомляла ще у 2023 році. Тоді вказувалось, що млин знаходиться у приватній власності, і власникам байдуже, вони сподіваються, що «волонтери його відновлять, а вони потім відкриють там генделик».
У березні 2025 року активісти ГО «Україна Інкогніта» повідомили, що млин потребує порятунку, адже вони отримали відповідь від Обухівської міськради, де вказується, що млин не є пам’яткою культури й не має архітектурної чи історичної цінності.
Імовірно, розголос вплинув на ситуацію, і вже 22 березня активісти написали у соцмережах, що їм вдалося домовитися з громадою, і мешканці села також хочуть відродити млин.
Першим кроком буде розчищення чагарів навколо. Потім проведуть фотограмметричну зйомку, створять цифрову 3D-копію та обмірні креслення. Уже розпочалось дослідження історичних документів. Архітектор-реставратор Анатоль Ізотов обстежив млин і невдовзі складе картку нововиявленого об’єкта культурної спадщини, яку подадуть до Департаменту культури та туризму КОДА. Млин буде взято на державний облік.
Нагадуємо, що урбаністична коаліція Ro3kvit розробила план відновлення Гірської громади у Луганській області
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті