Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 289 днів. За цей час ми опублікували 26247 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Unsplash

57% опитаних Info Sapiens українців вважають, що корупцію не можна виправдати за жодних обставин. У 2017 році такої думки дотримувалася лише третина громадян.

Стрибок у ставленні до корупції стався у 2022 році, коли понад 57% українців заявили про нульову толерантність до хабарів. Такий показник утримується три роки поспіль. У 2024 році лише 14,6% респондентів виправдовують корупцію.

Зросла готовність повідомляти про корупцію. У 2023 році майже 10% тих, хто зіткнувся з хабарями, звернулися до правоохоронців. У 2017 році таких було менше 2%.

Понад 69% респондентів вважають, що рівень корупції зріс, із них 35,6% — що зріс значно. Як населення, так і бізнес поставили корупцію на друге місце сред головних проблем країни, після російської агресії. Політичну корупцію вважають найбільш серйозним типом.

При цьому виглядає так, що все менше українців стикаються з хабарництвом особисто. Якщо 2020 році такі випадки траплялися з 27% українців, то у 2024-му — з 18,7%.


Найбільш корумпованими сферами населення вважає судову систему, митницю та прикордонний контроль. Підприємці назвали митницю, дозволи на видобуток корисних копалин і публічні закупівлі в будівництві та ремонті доріг.

Опитування проводили на замовлення Національного агенства з питань запобігання корупції з вересня по листопад 2024 року серед населення та бізнесу.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button