Уряд продає «Укрбуд» на аукціоні. Ціна стартує від 262 млн гривень
Продаж компанії є частиною «великої приватизації», яка має зменшити ролі держави в економіці.
Продаж компанії є частиною «великої приватизації», яка має зменшити ролі держави в економіці.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 295 днів. За цей час ми опублікували 26300 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Міністерства економіки України повідомляє, що уряд затвердив ціну та умови приватизації «Укрбуду». Так всі акції компанії продадуть на електронному аукціоні зі стартовою ціною у 262 мільйонів 646 тисяч гривень.
Майбутній покупець протягом шести місяців після переходу права власності на акції повинен погасити борги «Укрбуду», як по зарплаті та і перед бюджетом. Також покупець не може звільняти наявних працівників компанії протягом цього самого періоду.
Ще він має передати до державного бюджету частину прибутку (дивіденди), який компанія отримала у 2024 році, а також за час, коли компанія належала державі до її продажу в 2025 році.
У повідомленні від Міністерства економіки про майбутній аукціон зазначено, що продаж «Укрбуду» є частиною «великої приватизації», яка має зменшити роль держави в економіці. Другим великим об’єктом є «Сумихімпром» — хімічне підприємство України, покупець якого ще повинен інвестувати щонайменше 150 мільйонів гривень у модернізацію та технічне оновлення компанії.
У 2024 році торги «великої приватизації» принесли бюджету майже шість з половиною мільярдів гривень. Найдорожчим лотом стала Об’єднана гірничо-хімічна компанія — переможець заплатив за неї майже чотири мільярди гривень.
Нагадуємо, що у 2020 році СБУ виявила, що керівники компанії «Укрбуд» були замішані в корупційних схемах під час тендерів на будівництво об’єктів для зберігання радіоактивних відходів у Чорнобильській зоні. Виявилось, що у 2017-2018 роках компанії «Укрбудмонтаж» та «Укренергомонтаж», які входять до складу «Укрбуду», вигравали тендери, організовані Чорнобильською АЕС та підприємством «Енергоатом». Мова йде про будівництво чотирьох ядерних об’єктів у Чорнобильській зоні. Загальна сума тендерів на ці об’єкти становила понад мільярд гривень.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті