Уряд продає «Укрбуд» на аукціоні. Ціна стартує від 262 млн гривень
Продаж компанії є частиною «великої приватизації», яка має зменшити ролі держави в економіці.
Продаж компанії є частиною «великої приватизації», яка має зменшити ролі держави в економіці.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 250 днів. За цей час ми опублікували 25959 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Міністерства економіки України повідомляє, що уряд затвердив ціну та умови приватизації «Укрбуду». Так всі акції компанії продадуть на електронному аукціоні зі стартовою ціною у 262 мільйонів 646 тисяч гривень.
Майбутній покупець протягом шести місяців після переходу права власності на акції повинен погасити борги «Укрбуду», як по зарплаті та і перед бюджетом. Також покупець не може звільняти наявних працівників компанії протягом цього самого періоду.
Ще він має передати до державного бюджету частину прибутку (дивіденди), який компанія отримала у 2024 році, а також за час, коли компанія належала державі до її продажу в 2025 році.
У повідомленні від Міністерства економіки про майбутній аукціон зазначено, що продаж «Укрбуду» є частиною «великої приватизації», яка має зменшити роль держави в економіці. Другим великим об’єктом є «Сумихімпром» — хімічне підприємство України, покупець якого ще повинен інвестувати щонайменше 150 мільйонів гривень у модернізацію та технічне оновлення компанії.
У 2024 році торги «великої приватизації» принесли бюджету майже шість з половиною мільярдів гривень. Найдорожчим лотом стала Об’єднана гірничо-хімічна компанія — переможець заплатив за неї майже чотири мільярди гривень.
Нагадуємо, що у 2020 році СБУ виявила, що керівники компанії «Укрбуд» були замішані в корупційних схемах під час тендерів на будівництво об’єктів для зберігання радіоактивних відходів у Чорнобильській зоні. Виявилось, що у 2017-2018 роках компанії «Укрбудмонтаж» та «Укренергомонтаж», які входять до складу «Укрбуду», вигравали тендери, організовані Чорнобильською АЕС та підприємством «Енергоатом». Мова йде про будівництво чотирьох ядерних об’єктів у Чорнобильській зоні. Загальна сума тендерів на ці об’єкти становила понад мільярд гривень.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті