«Київпастранс» відповів, чи платитиме більше водіям громадського транспорту за роботу в тривогу
Між водіями ходять чутки про можливу подвійну оплату, але поки заробіток не підвищувався.
Між водіями ходять чутки про можливу подвійну оплату, але поки заробіток не підвищувався.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 249 днів. За цей час ми опублікували 25954 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У відповіді на запит «Хмарочоса» щодо підвищення оплати за роботу під час тривоги «Київпастранс» повідомив, що за інтенсивність праці водії отримуватимуть доплату. Однак, чи означає це підвищення заробітку через потенційні ризики руху в тривогу, чи повернення до звичного рівня оплати, бо під час зупинок водіям платили лише певний відсоток за простій – комунальне підприємство не пояснило. Про інші деталі, наприклад, розмір можливої доплати, КП також не повідомило.
Нагадаємо, що з 21 березня у Києві відновили рух громадського транспорту під час повітряних тривог. Після оголошення тривоги водії мають право або піти до укриття, або продовжити роботу. Перед скасуванням обов’язкової зупинки водії «Київпастрансу» повідомляли, що керівництво ніяк не пояснювало чи зміниться система нарахування оплати для тих, хто продовжуватиме їхати в тривогу.
«Раніше зупинки через тривогу оплачувалися як вимушений простій, тобто 2/3 від тарифної ставки без нарахування доплат і премій. Це приблизно 35-40% від того заробітку, який був би без простою. Як це працюватиме зараз – не зрозуміло. Але багато водіїв вважають, що оплата роботи під час тривоги має бути вищою, ніж у звичайний час», – пояснював один з водіїв тролейбуса.
Через тиждень після скасування зупинки транспорту ми знову звернулися до водіїв. За їхніми словами, наразі тим, хто їздять під час тривоги – платитимуть суму коштів, передбачену звичайним режимом роботи. А тим, хто вирішить зупинитися – оплачуватимуть простій, як і раніше. Хоча один з водіїв тролейбуса розповів, що ходять непідтверджені чутки про можливе впровадження подвійної оплати за роботу під час тривоги.
Також нашою співрозмовницею була водійка трамвая, за словами якої про зміни в системі оплати керівництво повідомило на інструктажі. Крім цього, ми запитали у неї як відбувається рух трамваїв під час тривоги, якщо хтось з водіїв вирішить не продовжувати роботу. Адже раніше Департамент транспортної інфраструктури не зміг відповісти на це запитання.
Як зазначає водійка, більшість її колег продовжують їздити під час тривоги. Але якщо хтось вирішує не працювати, то доїжджає до останньої зупинки на маршруті та зупиняється вже там. Адже водії не хочуть перешкоджати роботі колег, які рухаються за ними. Випадків зупинки посеред маршруту поки ще не траплялося.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті