В Ужгороді успішно перезимували перші закарпатські пальми
Трахікарпус форчуна справді вважається умовно морозостійкою пальмою, але вологий клімат Закарпаття суттєво знижує морозостійкість.
Трахікарпус форчуна справді вважається умовно морозостійкою пальмою, але вологий клімат Закарпаття суттєво знижує морозостійкість.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 249 днів. За цей час ми опублікували 25952 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Шість пальм на вулиці Миколи Баб’яка в Ужгорода успішно перезимували, повідомляє Карпатський Телеграф.
Перші на Закарпатті пальми — Trachycarpus fortunei — висадив у квітні минулого року забудовник, намагаючись додати привабливості району, де розташовано новий житловий комплекс. Підрядник запевняв, що дерева витримують морози до -20 градусів.
Поруч із пальмами на вулиці Баб’яка ростуть сакури.
Частина місцевих жителів була налаштована скептично: сумнівалися, що пальми переживуть зиму, а також нарікали, що ці дерева не дають достатньо тіні. Також зауважували, що одночасно у місті незаконно вирубують сотні дерев.
«Пальми — це просто відволікання уваги від справжньої екологічної кататрофи в Ужгороді», — писав паблік Made in Uzhhorod. «Так виглядає марнотратство, дешеві понти, невігластво, відсутність смаку, сумнівна естетика», — писав містянин Євгеній Ткачук.
У міській адміністрації відповідали, що пальми стануть цікавим об’єктом дослідження для науковців.
Власник екзотаріуму Олег Диба, який сам вирощував субтропічні рослини, наголошував, що трахікарпус форчуна справді вважається умовно морозостійкою пальмою, але навіть у Криму у відкритому ґрунті частково вимерзав внаслідок кількаденних морозів, які сягали -12 градусів. А вологий клімат Закарпаття ще й суттєво знижує морозостійкість.
«Значно правильнішим було б вкопати ці пальми в ємкостях, у яких вони росли, системно поливати, а на зиму, до настання стійких холодів і дощів, занести у високе світле приміщення на взірець зимового саду. І в такий спосіб перетримати до наступного сезону», — зазначав він.
Натомість дерева на зиму закрили спеціальними поліетиленовими чохлами. Днями плівку зняли. Ця зима в Ужгороді видалася теплою.
Ужгородець Михайло Маркович віднайшов світлину 1925 року, де перед палацом барона Жигмонда Перені у Виноградові видно дві пальми.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті