Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 250 днів. За цей час ми опублікували 25962 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Johan Blasberg

Фотограф Йохан Бласберг зафіксував масштабні простори та будівлі Нової адмінстративної столиці Єгипту, яка зараз перебуває у процесі спорудження. Світлини опублікувало видання Dezeen.

У 2015 році уряд почав будувати нову столицю просто посеред пустелі за 45 кілометрів від Каїра, тому що в старій накопичилося забагато проблем. У нове місто, яке досі не має іншої назви, крім Нова адмінстративна столиця, перемістять усі урядові інституції.

«Мене завжди приваблювали дивні та незвідані місця. Я чув про цей божевільний проєкт відпочатку, й мусив побачити на власні очі, — каже Бласберг. — Мене також здивувало, що так мало фотографій в інтернеті, тож вирішив, що це чудова можливість познімати».

Фотограф відвідав це місце дорогою до Каїра. Його вразили масштаби.

«Моїм першим враженням була просто розгубленість від абсурдних масштабів цього місця. Відчувається неймовірна авторитарність, — ділиться він. — Очевидно, що місто проєктували з думкою про безпеку і контроль, що робить будь-яке потенційне повстання майже неможливим».

Місто займатиме 700 квадратних кілометрів. Для порівняння, площа Києва становить 850 квадратних кілометрів. Воно буде розраховано на шість мільйонів мешканців.

Столицю сплановано вздовж великого центрального проспекту, що закінчується найбільшою мечеттю Африки на півдні та Народним парком і президентським палацом на півночі. Цю вісь прикрашають декілька велетенських воріт. Щоб перетнути парк, потрібна година. Він простягається на п’ять кілометрів.

«Мені здається, я ніколи ще не був у місті, де б почувався настільки дрібним і незначним, — додає Бласберг.


«Його проєктували без урахування людського масштабу. Майже неможливо пересуватися пішки, бракує затінку, що є божевіллям у місці, де денна температура влітку часто перевищує 35 градусів», — зауважує він.

Особливо фотографа вразив контраст із занедбаними районами Каїра. Для Нової столиці він підібрав слово «неофараонізм». Коли він уперше опублікував світлини, люди порівняли місто з ландшафтами та архітектурою «Дюни».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button