Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 251 днів. За цей час ми опублікували 25978 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: Юлія Круківська

Громадська організація «Україна Інкогніта» опублікувала дайджест фотографій керамічних димарів з села Тараща, які є свідченням місцевої культури та традиційних ремесел.

В місті та навколишніх селах є понад 270 таких димарів. Їх виготовили з місцевої глини, випалили в дров’яних печах та покрили оливом, вони не лише виконували практичну роль, а й демонстрували соціальний статус господарів.

Збереженням історії димарів займається авторка проєкту «Марю димарями», дослідниця, популяризаторка культурної спадщини Таращі, майстриня кераміки Юлія Круківська.

фото: Юлія Круківська

За її словами керамічні димарі – це цінні та унікальні архітектурні елементи, які збереглися в багатьох історичних містах і селах, особливо в центральній Україні. Їх часто прикрашають рослинні та геометричні візерунки, обереги та символи родючості.

Через недостатню увагу до культурної спадщини та руйнування старих будинків багато таких димарів зникають. Але ті, що залишилися, формують неповторний культурний ландшафт міст і потребують збереження та вивчення.

фото: Юлія Круківська

Відновлення інтересу до таких об’єктів і їх реставрація допоможуть зберегти традиційну архітектуру не тільки в Таращі, а й в інших містах та областях, де виготовляли керамічні димарі.

фото: Юлія Круківська

Зараз унікальна колекція керамічних димарів Таращі знаходиться в місцевому історико-краєзнавчому музеї.

Також нагадуємо, що Громадська організація «Україна Інкогніта» оцифрувала фасад садиби Терещенків

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button