Фотограф відвідав 55 країн, щоб створити «McAtlas» — збірку фотографій популярного ресторану (фото)
Для нього це було велике соціально антропологічне дослідження культур світу.
Для нього це було велике соціально антропологічне дослідження культур світу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 252 днів. За цей час ми опублікували 25982 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фотограф Гарі Хе побував на шести континентах та в більш ніж 55 країнах, щоб зняти понад сотню локальних МакДональдзів, пише CNN.
Свою збірку «McAtlas» він називає «візуальною соціальною антропологією найбільшої у світі мережі ресторанів».
Гері Хе, корінний житель Нью-Йорка, витратив роки на подорожі. Він фотографував, як меню закладів, так і будівлі й те, як поводять себе місцеві жителі й що вони їдять.
Гері Хе каже, що не хотів, щоб це була просто фотокнига. Ідея була зацікавити читачів соціальною антропологією, і зробити це доступним через яскраві фотографії або знімки незвичних місць.
Наприклад, як через знімок ресторану у Мельбурні, який розташований в старому пабі в стилі ар-деко, або через найстаріший діючий ресторан у світі, що знаходиться в Дауні, штат Каліфорнія. Він був відкритий у 1953 році в стилі Googie, характерному для 1950-х років, який виник під впливом автомобільної культури, реактивних літаків, атомної ери та космічної ери. Або ж за допомогою McDonald’s у Будапешті, розташованому у будівлі, яку спроєктувала фірма Гюстава Ейфеля.
Зазначимо, що соціальна антропологія — це наука, яка вивчає різні культури, звичаї та те, як живуть різні народи.
Гері Хе вважає себе фанатом McDonald’s, і альманах відображає його особисті стосунки з цією мережею. Так у книзі є фото, на якому він у дитинстві катався на качалці Filet-O-Fish у дитячому майданчику.
Для нього McDonald’s — це більше, ніж просто заклад швидкого харчування.
За його словами, люди по-різному бачать цю мережу: хтось вважає її символом капіталізму, хтось — майстер-класом з брендингу. Але Хе підкреслює, що McDonald’s став глобальним не через нав’язування американських смаків, а завдяки тому, що допомагає поширювати культурні елементи різних країн. Це не можна ігнорувати.
Так він підкреслює, що McDonald’s часто адаптує своє меню до місцевих смаків: від McGyros у Греції до McBaguettes у Франції. Хе зазначає, що найбільшу мережу ресторанів не побудуєш лише за рахунок туристів — здебільшого це місцеві жителі роблять вибір, виходячи з власних потреб і вподобань. Наприклад, на Філіппінах популярною стравою є McSpaghetti, бо місцеві обожнюють спагетті з банановим кетчупом.
В арабському світі популярний McArabia — сендвіч з курячим лавашем. В Індії є багато вегетаріанських страв, а в Австралії McDonald’s продає каву від тих самих постачальників, що й елітні кафе.
Генрі Хе каже, що сам McDonald’s не підтримував цей проєкт навіть попри те, що він з ними зв’язувався. Сам бренд не зацікавився участю в книзі. Тому це була незалежна журналістська робота.
Нагадуємо, що дитячий трамвай біля McDonald’s на Солом’янці здали на металолом.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті