Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 253 днів. За цей час ми опублікували 25988 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Luciano Oliveira / Unsplash

18% закладів в Україні свідомо дозволяють відвідувачам курити у приміщенні, стверджують волонтери кампанії «Молодь вільна від куріння».

Протягом листопада 2024 року до лютого 2025 року вони перевірили 500 ресторанів, кафе і барів у семи містах: Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Рівному, Вінниці та Тернополі.

Волонтери фіксували ознаки куріння у закладах: запах від сигарет або кальянів, попільниці та недопалки — саме у приміщеннях.

Втім, куріння традиційних сигарет у приміщенні трапляється нечасто (13% від усіх випадків зафіксованих порушень). Зазвичай ідеться про куріння вейпів і систем нагрівання тютюну, а також кальянів.

Від 2022 року закон забороняє куріння кальянів у будь-якому закладі, що реалізує їжу і напої. Для куріння кальяну мають бути обладнані спеціальні простори у кальянних чи клубах. Закон доволяє курити на відкритій терасі, якщо вона огороджена не більш як однією стіною чи перегородкою.


Найлояльнішими до курців виявилися заклади Дніпра та Одеси — практично у кожному червертому барі чи ресторані дозволяють курити.

Волонтери наголошують, що закон вимагає від закладів розміщувати на вході постер про те, що в закладі заборонено куріння. Такі повідомлення має 30% закладів. Постер погодженого формату можна завантажити тут.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button