Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 254 днів. За цей час ми опублікували 25996 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: пресслужба Білого дому

Щойно Дональд Трамп оприлюднив таблиці нових мит, що США накладає на десятки країн світу — від України до безлюдних островів, населених пінгвінами, — оглядачі звернули увагу на те, що цифри, схоже, «взято зі стелі».

За словами Трампа, світ стягує з американського імпорту «несправедливо» високі мита, тож Штати мусять відповісти взаємністю.

Наприклад, адміністрація Трампа вважає, що Євросоюз обкладає американські товари митом у 39%, тому слід запровадити мито у відповідь — 20%. Взаємне мито майже вдвічі нижче «з доброти душевної», за словами президента США.

Насправді ж середньозважене мито, яке стягує ЄС, становить 2,7%. Звідки ж взялися 39% та всі інші цифри зі списку?

«Для кожної країни вони просто взяли наш торговий дефіцит з цією країною і поділили його на експорт цієї країни до нас. Якась просто неймовірна нісенітниця», — пояснює американський економіст Джеймс Суровецкі, автор книги «Мудрість натовпу». Його цитує Politico.

Тобто команда Трампа просто взяли дефіцит торгівлі США з Європейським Союзом — 235,6 мільярда доларів у 2024 році — і поділила його на експорт ЄС до США, який склав 605,8 мільярда.

Заступник прессекретаря Білого дому Куш Десаї заявив, що «буквально вирахували тарифні та нетарифні бар’єри», й опублікував складну формулу з багатьма змінними, за якою начебно вираховував відсотки, і посилання на джерела.

Та якщо розібратися, це фактично те саме, про що каже Суровецкі: більшість змінних виключають одна одну і, зрештою, формула зводиться до простого відношення дефіциту торгівлі до експорту.

«Тут насправді немає ніякої методології, — Reuters цитує Мері Лавлі з Інституту Петерсона. — Це все одно, що виявити, що у вас рак, і підібрати ліки на основі вашої ваги, поділеної на ваш вік».

«Схоже, що при розрахунку мит не було використано жодних ставок. Адміністрація Трампа націлена на країни з великим позитивним торговельним балансом зі Сполученими Штатами порівняно з їхнім експортом до США, — цитує CNN головного маркетингового стратега Jones Trading Майка О’Рурка. — Враховуючи, як були розраховані ці мита, вони виявляються, як правило, найжорсткішими для країн, на які американські компанії найбільше покладаються у своєму ланцюжку постачань».


Економіст Дюкського Університету Фелікс Тінтельнот вказує, що окремим країнам навіть не допомогло скасування мит на американські товари. Так, Ізраїль скасував їх першого квітня, сподіваючись, що це вплине на рішення Трампа, але наступного ж дня отримав 17% мита.

Одні з найбідніших країн виявилися серед тих, на кого накладено найвищі мита. Наприклад, Лесото отримало 50%, Камбоджа — 49%. Мадагаскар, де ВВП на душу населення ледь перевищує 500 доларів, обкладено 47-відсотковим митом. Країна експортує до США невеликі обсяги спецій, металу та одягу.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button