Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 307 днів. За цей час ми опублікували 26384 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Mariela Apollonio

В іспанському місті Патерна, що неподалік від Валенсії, збудували початкову школу Монтессорі за проєктом Gradolí & Sanz Arquitectes, повідомляє Azure.

Будівлю розташовано на околиці міста, де забудова змінюється природним ландшафтом. Проєктувальники намагалися відобразити в інтер’єрах школи та просторах ззовні педагогічний підхід Монтессорі — вільну взіємодію з навколишнім середовищем і використання природних матеріалів.

Школу Imagine Montessori відкрили у 2019 році, а торік завершили її розширення, що включало рецепцію, зали для подій і кабінети адміністрації.

У плані будівля має довільну S-подібну форму, й ніби занурюється у пейзаж.

Архітектори використали глиняну плитку, періфоровану цеглу та дерево як головні матеріали. Бетон використали лише для фундаменту, а сталь — для опор. Дахи засадили рослинами.

Архітектори відмовилися від відокремленого вестибюлю та коридорів. Натомість вхід веде у відкритий простір, який включає роздягальню та ігрову зону. На кожному з двох поверхів роташовано десять класних кімнат, прикрашених арками та склепіннями.

«Тут немає ані підвісної стелі, ані облицювання, ані технічних поверхів — нічого не приховано, — зазначають проєктувальники. — Відкрита цегла слугує структурою, перегородкою та оздобленням, приймаючи свою природну текстуру та недосконалості. Таким чином, сама будівля стає освітнім інструментом».


Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button