Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 256 днів. За цей час ми опублікували 26002 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Mariela Apollonio

В іспанському місті Патерна, що неподалік від Валенсії, збудували початкову школу Монтессорі за проєктом Gradolí & Sanz Arquitectes, повідомляє Azure.

Будівлю розташовано на околиці міста, де забудова змінюється природним ландшафтом. Проєктувальники намагалися відобразити в інтер’єрах школи та просторах ззовні педагогічний підхід Монтессорі — вільну взіємодію з навколишнім середовищем і використання природних матеріалів.

Школу Imagine Montessori відкрили у 2019 році, а торік завершили її розширення, що включало рецепцію, зали для подій і кабінети адміністрації.

У плані будівля має довільну S-подібну форму, й ніби занурюється у пейзаж.

Архітектори використали глиняну плитку, періфоровану цеглу та дерево як головні матеріали. Бетон використали лише для фундаменту, а сталь — для опор. Дахи засадили рослинами.

Архітектори відмовилися від відокремленого вестибюлю та коридорів. Натомість вхід веде у відкритий простір, який включає роздягальню та ігрову зону. На кожному з двох поверхів роташовано десять класних кімнат, прикрашених арками та склепіннями.

«Тут немає ані підвісної стелі, ані облицювання, ані технічних поверхів — нічого не приховано, — зазначають проєктувальники. — Відкрита цегла слугує структурою, перегородкою та оздобленням, приймаючи свою природну текстуру та недосконалості. Таким чином, сама будівля стає освітнім інструментом».


Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button