Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 256 днів. За цей час ми опублікували 26007 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: pxhere

Центр економічної стратегії та Інститут поведінкових досліджень при American University Kyiv дослідили, що мотивує жінок залишатися в Україні. Так 79% респонденток вважають важливим не полишати країну.

Дослідження реалізовувалося Міністерством соціальної політики України за підтримки Уряду Великої Британії та у співпраці з ГО «UA Experts» разом з UNFPA та Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, в рамках проєкту, що допомагає Уряду України розробляти та впроваджувати політики для подолання демографічних викликів.

Більшість жінок, які зараз живуть в Україні, хочуть залишитися як у країні, так і у своєму місті чи селі. Майже половина респонденток вважають це критично важливим: 45% – щодо України, 40% – щодо свого міста або села. І лише 6% жінок сказали, що для них не важливо бути в Україні, і 11% – що не важливо залишатися у своєму населеному пункті.

всі матеріали Центра економічнї стртегії

Наміри залишатися в Україні тісно пов’язані з фінансовим станом: чим вищий рівень доходу, тим більше жінок хочуть залишитися. Так лишитися хочуть 85% представниць категорії «ні в чому собі не відмовляємо», але лише 67% серед тих, кому не вистачає на продукти.

Щодо причин, які впливають на рішення залишатися, більшість (91%) назвали сім’ю. Відповіді «це моя країна» чи «я маю тут житло» посіли друге і третє місце.

Разом з тим 66% просто не хочуть нікуди їхати, а 20% хочуть, але не мають можливості. Жінки, які вже виїжджали за кордон і повернулися, на 14% частіше розглядають можливість поїхати знову.

До категорій жінок, які частіше розглядають можливість виїзду відносяться: молоді жінки (18–29 років), незаміжні та розлучені. Наявність чи кількість дітей, а також кількість дорослих у домогосподарстві не мають значного впливу на наміри виїжджати.

Головною причиною еміграції є прагнення до фінансової стабільності й безпеки. Також 63% жінок вірять, що діти за кордоном матимуть кращі умови для розвитку.

Разом з тим відповідь «я б хотіла виїхати, щоб отримати кращий доступ до медичних послуг» обрали лише 30% респонденток.

Головний бар’єр переїзду — психологічний. Понад 60% не хочуть починати все з нуля, стільки ж не хочуть адаптуватися до нової культури й бояться невідомості.

Разом з тим осуд зі сторони тих, хто залишився, не є важливим чинником — його обрали лише 12% респонденток.

Нагадуємо, 25-річна Катерина Єсипчук стане першою машиністкою столичного метрополітену.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button