Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 256 днів. За цей час ми опублікували 26009 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Усі фото: facebook.com/karpatmudra

У Карпатах будь-якої миті може розпочатись рубка пралісів для будівництва лісової автодороги, повідомляє WWF-Україна.

Відповідні лісорубні квитки в межах пралісу та його буферної зони вже виписано. Дерева почали вирубувати на сусідніх ділянках.

Зеленим позначено лісові масиви, визнані лісниками як праліси. Помаранчевим — інші лісові масиви

Підготовку до прокладання автотраси зафіксувала на фото п’ятого квітня журналістка Олена Мудра — на території лісництв «Шипот» та Лютянське Ужгородське.

Компанія «Вітропарки України», яку пов’язуть із нардепом Максимом Єфімовим та Едуардом Мкртчаном, будує на схилах вітрові електростанції, й саме до них прокладають дорогу.

Читайте також: Заради кліматичного саміту ООН вирубали тисячі гектарів Амазонського лісу

«Міндовкілля говорить, що такі дороги потрібні, щоб збільшити об’єми лісозаготівлі, бо у Карпатах вона не достатня, — зазначає журналістка. — Але дикий збіг: ці незаплановані матеріалами лісовпорядкування дороги, розроблені за проєктами ФОПів на основі фіктивних даних від лісівників… збіргаються з логістичними потребами Вітропарків».

Тендер на будівництво лісової автодороги виграла фірма «Уждорбуд», яка через директора Олександра Бабича повʼязана з сім’єю мера Ужгорода Богдана Андріїва.

«Прокладання дороги та супровідні рубки в таких лісах — незаконні та несуть загрозу унікальним природним екосистемам України, — заявляє WWF-Україна. — Це суперечить українському законодавству, міжнародним зобов’язанням та вимогам ЄС щодо збереження лісів».

П’ять років тому розгорівся екологічний скандал із будівництвом вітроелектростанції на найдовшій полонині Закарпаття — полонині Боржаві.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button