У Карпатах готуються прокладати автотрасу крізь праліси (фото)
Автотрасу прокладають до запланованого комплексу вітрових електростанцій.
Автотрасу прокладають до запланованого комплексу вітрових електростанцій.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 256 днів. За цей час ми опублікували 26009 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Карпатах будь-якої миті може розпочатись рубка пралісів для будівництва лісової автодороги, повідомляє WWF-Україна.
Відповідні лісорубні квитки в межах пралісу та його буферної зони вже виписано. Дерева почали вирубувати на сусідніх ділянках.
Підготовку до прокладання автотраси зафіксувала на фото п’ятого квітня журналістка Олена Мудра — на території лісництв «Шипот» та Лютянське Ужгородське.
Компанія «Вітропарки України», яку пов’язуть із нардепом Максимом Єфімовим та Едуардом Мкртчаном, будує на схилах вітрові електростанції, й саме до них прокладають дорогу.
Читайте також: Заради кліматичного саміту ООН вирубали тисячі гектарів Амазонського лісу
«Міндовкілля говорить, що такі дороги потрібні, щоб збільшити об’єми лісозаготівлі, бо у Карпатах вона не достатня, — зазначає журналістка. — Але дикий збіг: ці незаплановані матеріалами лісовпорядкування дороги, розроблені за проєктами ФОПів на основі фіктивних даних від лісівників… збіргаються з логістичними потребами Вітропарків».
Тендер на будівництво лісової автодороги виграла фірма «Уждорбуд», яка через директора Олександра Бабича повʼязана з сім’єю мера Ужгорода Богдана Андріїва.
«Прокладання дороги та супровідні рубки в таких лісах — незаконні та несуть загрозу унікальним природним екосистемам України, — заявляє WWF-Україна. — Це суперечить українському законодавству, міжнародним зобов’язанням та вимогам ЄС щодо збереження лісів».
П’ять років тому розгорівся екологічний скандал із будівництвом вітроелектростанції на найдовшій полонині Закарпаття — полонині Боржаві.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті