Попри протести Мінкульт дозволив збудувати 16-ти поверхівку на набережній в Ужгороді
Вона межуватиме з історичним районом Малий Ґалаґов, що може завадити його включенню до списку ЮНЕСКО.
Вона межуватиме з історичним районом Малий Ґалаґов, що може завадити його включенню до списку ЮНЕСКО.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 262 днів. За цей час ми опублікували 26048 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Мінкульт не побачив порушень закону про охорону культурної спадщини під час зведення майбутнього 47-метрового будинку на Студентській набережній в Ужгороді, пише Zaxid.net
До цього жителі Ужгорода зібрали близько двох з половиною тисяч підписів, щоб зупинити будівництво.
Майбутню багатоповерхівку зведуть поруч із Малим Ґалаґовом – кварталом у стилі модернізму, де будинки не вищі за п’ять поверхів. У 2023 році ужгородці зібрали проти цього підписи та звернулися до голови Закарпатської ОВА, міського голови Ужгорода та місцевої прокуратури.
Ініціатор звернення пояснював, що будівництво ведеться в зоні суворого обмеження висотності, що суперечить закону про культурну спадщину. Він також зазначив, що багатоповерхівка межує з історичним районом Малий Ґалаґов, і її висота завадить включенню цього комплексу до списку ЮНЕСКО, позбавивши місто культурного та економічного розвитку.
Після цього Міністерство культури та стратегічних комунікацій створило робочу групу з представників Ужгородської міськради та ОВА. Проте, вивчивши висновок службовців, міністерство дозволило продовжити будівництво.
Керівник «Офісу перетворень» Олександр Ровняк повідомив, що протягом 2024 року Мінкульт відмовлявся погоджувати будівництво через невідповідність проєкту містобудівній документації. Та у червні 2024 року робоча група з посадовців Ужгородської міськради та Закарпатської ОВА дійшла висновку, що через нечіткість в опорному плані щодо висотності, прямих порушень у будівництві багатоповерхівки за 143 метри від найближчої пам’ятки не виявили. На основі цього висновку, у лютому 2025 року Мінкульт заявив, що не бачить порушень законодавства про охорону культурної спадщини у зведенні багатоповерхівки в центрі Ужгорода.
Нагадуємо, що Малий Ґалаґов вважається «каталогом архітектурних стилів», оскільки на цій ділянці міста зібрані основні архітектурні напрямки, що були популярні в Першій Чехословацькій республіці. Квартал почали зводити у 1924–1925 роках.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті