На вулиці Києва повертається ретро-трамвай, якому понад 130 років
Поїздки на ретро-трамваї планують включити до екскурсійних програм.
Поїздки на ретро-трамваї планують включити до екскурсійних програм.
У Київ повертається історичний синій трамвай 1892 року.
Зараз його реставрують у Дарницькому депо, і планується, що він знову поїде по місту до кінця 2025 року, пише видання Трамвай.
Київ завдячує появі трамваїв інженеру Аманду Егоровичу Струве, який запропонував запустити трамваї в місті. Перший трамвай був кінним, але шестеро коней ледве тягли вагон на підйом, і більшість з них загинула за пів року. Тоді ввели паровий трамвай, який тягнув маленький паровозик, що допомагав долати підйоми, але він сильно димів і лякав коней.
У червні 1892 року в Києві запустили перший електричний трамвай. Лінія з’єднувала Царську (тепер Європейську) площу та Александровську (тепер Контрактову). Проїзд коштував п’ять копійок.
130-річний синій ретро-трамвай — символ київського електротранспорту, і його повернення сприятиме розвитку туристичного потенціалу столиці. Поїздки на ретро-трамваї планують включити до екскурсійних програм. Реставратори збережуть автентичний вигляд вагона, одночасно адаптуючи його до сучасних стандартів безпеки. Інтер’єр відтворюється за архівними фотографіями та кресленнями, щоб пасажири могли відчути атмосферу кінця XIX століття.
Маршрут ще не визначений, але наразі екскурсії на ретро-трамваях проводяться між Подолом і Пуща-Водицею.
У 2018 році, до 126-ї річниці з дня запуску першого трамваю, організували екскурсію на синьому ретро-трамваї, який також курсував між Подолом і Пуща – Водицею.
Зазначимо, що інший ретро-трамвай №919 стояв на постаменті біля Подільського депо майже 30 років. Він був побудований у Києві в 1928 році й возив киян до 1949 року, після чого його передали в Конотоп. У 1986 році трамвай повернувся в Київ і став пам’ятником біля Подільського депо, де простояв до 2015 року. Потім він зник і вагон знайшли в Історичному експозиційно-реставраційному центрі, але його так і не відновили для екскурсій.
У 2017 році з’явилася інформація, що його порізали на металобрухт, і про нього нічого не було відомо до тепер, поки не виявилось, що вагон перевезли до Харкова за тиждень до початку повномасштабного вторгнення у 2022 році для відновлення, але зараз він стоїть надворі і піддається руйнації.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті