Що зараз з «містами-привидами» Китаю? (фото)
П'ять років тому в Китаї було понад 60 мільйонів порожніх будинків.
П'ять років тому в Китаї було понад 60 мільйонів порожніх будинків.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 264 днів. За цей час ми опублікували 26072 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Розмови про новозбудовані, але ще незаселені будівлі в Китаї, які часто називали «містами-привидами» велися десятиліттями починаючи з 2009 року.
З 2010-х років ці міста почали активно заселятися. У 2023 році академік і колишній британський дипломат Керрі Браун назвав цю історію «міфом». Проте у 2020 році в Китаї було близько 65 мільйонів порожніх будинків, і більшість світових видань досі досліджують, що насправді відбувається в цих «містах-привидах», адже їх все ще будують.
Так одним з таких міст є Сюнґань, пише White Mad. Будівництво міста Сюнґань розпочали у 2017 році. Це мало бути «зразкове» місто у яке вклали 85 мільярдів доларів, воно мало зняти частину завантаження з Пекіну, поруч з яким знаходиться. Однак через розташування в заплаві та суворі правила люди до цього часу не хочуть оселятися тут і відкривати бізнеси.
Місто проєктували архітектори з іспанської студії Guallart Architects. У Сюнґані мали вирощувати овочі на дахах будинків. Одна з головних особливостей міста — новий залізничний вокзал, розрахований на пасажиропотік у 100 000 людей.
Але наразі тут живе трохи більше мільйона осіб, хоча місто розраховано на п’ять. Одна з причин, чому люди не хочуть жити тут, — це відсутність кафе, ресторанів та інших місць для відпочинку. Місцеві жителі кажуть, що тут просто нудно.
Одним з найбільших міст-привидів був Ордос. У 2010 році на площі 355 квадратних кілометрів побудували місто, яке коштувало понад 160 мільярдів доларів і мало вмістити мільйон людей.
Наприкінці 2013 року в Ордосі проживало лише 20 тисяч людей, що становило всього 2% від загальної кількості. Частину порожніх площ уряд Китаю планував викупити для відставних військових, але не більше ніж для 20-25 тисяч. Чотири роки тому за підрахунками тут вже проживало майже 120 000 людей, а близько 18 500 нових учнів зараховані до місцевих шкіл.
Деякі міста-привиди вже перестали бути такими, наприклад, квартал Тяньдучен у Ханчжоу. Будівництво кварталу почалося у 2007 році за зразком Парижа. Основною його особливістю є 108-метрова копія Ейфелевої вежі та 31 км² архітектури в паризькому стилі. Спочатку Тяньдучен був містом-привидом, але у 2023 році команда Yes Theory відвідала його й опублікувала відео на YouTube під назвою «Я досліджував китайську невдалу копію Парижа за мільярд доларів». У відео показано, що хоча Тяньдучен хоч є дещо пустинним, за інші китайські міста, він вже не є тим містом-привидом, як було раніше.
Крім того, у 2022 році відкрили станцію Huangheshan на лінії 3 метро Ханчжоу, яка обслуговує Тяньдучен. Це зробило квартал ще привабливішим для мешканців і туристів.
Нагадаємо, що причини появи «міст-привидів» і до чого воно призведе «Хмарочос» досліджував у цьому матеріалі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті