Київрада не проголосувала за скасування раніше ухвалених «туалетних схем». Що відбувається?
Деякі вважають, що це спроба уникнути відповідальності депутатів, які підтримали ці рішення раніше.
Деякі вважають, що це спроба уникнути відповідальності депутатів, які підтримали ці рішення раніше.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 268 днів. За цей час ми опублікували 26101 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
15 квітня Київська міська рада провела засідання, на якому не підтримала скасування рішень про «земельно-туалетні схеми».
За скасування проголосувало лише 55 депутатів, але деякі вважають, що скасування — це спроба уникнути відповідальності депутатів, які раніше підтримали ці рішення. Мовляв, якщо рішення визнано недійсним, то і злочину немає.
Зокрема мова йшла про передачу земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю «Кінгста» в оренду за адресою вул. Адама Міцкевича, 1А, у Солом’янському районі Києва. Володимир Бондаренко пояснив, що рішення Київської міської ради ухвалювали тоді без належної первинної інформації. А зараз земельна ділянка також фігурує в кримінальному провадженні, яке розслідує НАБУ.
Нагадаємо, що мова йде про операцію «Чисте місто». Так на початку лютого 2025 року НАБУ виявило, що чиновники передавали комунальні земельні ділянки в оренду за заниженими цінами або без жодних торгів.
Наприклад, дану ділянку передали з комунальної власності як нежитлове приміщення. Однак земля, на якій це приміщення знаходиться, виявилась значно більшою за самі приміщення.
Під час обговорення цього питання деякі депутати висловили думку, що вони не можуть ухвалювати рішення щодо об’єктів, які є частиною розслідування.
Загалом у березні на сайті Київської міської ради з’явились численні проєкти про скасування рішень, що стосуються земельних ділянок у Києві, які фігурують у справі. Після цього між депутатами почалися суперечки, чи варто голосувати за них. Одні вважають, що це виправлення помилок, інші — що це спроба втрутитися у розслідування.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті