Угорщина – лідер з будівництва сонячної генерації. А що з іншими країнами?
Україна хоче досягти показників Укгорщини до 2030 року.
Україна хоче досягти показників Укгорщини до 2030 року.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 268 днів. За цей час ми опублікували 26099 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Завдяки програмі тарифів на подачу енергії Угорщина стала лідером у використанні сонячної енергії. У 2024 році сонячна енергія становить чверть усієї електрики країни, порівняно з 2% у 2018 році, пише The Progress Playbook.
Загалом статистика наступна:
Австралія лідирує за кількістю сонячної енергії на душу населення — 1866 кВт·год, а Китай має найбільший у світі парк сонячних панелей — 887 ГВт на кінець 2024 року.
Сонячна енергія складає 32% енергетичного міксу Каліфорнії, і, якби Каліфорнія була окремою країною, вона могла б бути п’ятою за величиною економікою у світі. У Неваді та Південній Австралії сонячна енергія становить 30% від загального споживання енергії.
Міжнародне енергетичне агентство прогнозує, що до 2033 року сонячна енергія стане найбільшим джерелом електрики у світі.
Проте існує проблема: сонячна енергетика розвивається швидше, ніж можуть адаптуватися енергетичні мережі. У деяких країнах, від Каліфорнії до Угорщини, органи влади починають зменшувати підтримку цієї технології, оскільки вона витісняє інші джерела енергії вдень і знижує ціни на електрику, іноді навіть до негативних значень.
Зазначимо, що до початку повномасштабного вторгнення у 2022 році частка сонячної енергії в енергетиці України становила близько 6%. У 2024 році уряд затвердив програму, згідно з якою до 2030 року планується досягти таких показників: 33% у системах теплопостачання та охолодження, 29% у виробництві електроенергії та 17% у транспортному секторі. Тобто в середньому, щоб сонячна енергія становила чверть усієї електрики країни, як зараз в Угорщині.
Нагадаємо, що заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук анонсувала, що до кінця 2025 року сонячні панелі з системами зберігання енергії встановлять на всіх громадських будівлях в Україні.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті